Lider tabeli miał problemy jedynie w pierwszej połowie

Jedynie w początkowych dwudziestu minutach ACK UTH Rosa była w stanie prowadzić wyrównaną walkę z liderem tabeli z Krosna. W drugiej połowie Miasto Szkła włączyło jednak drugi bieg, wygrywając 83:63.

Do sobotniego spotkania z liderem tabeli rezerwy Rosy przystąpiły z trzema zawodnikami z pierwszej drużyny. I to właśnie jeden z nich, Łukasz Bonarek, nadawał ton boiskowym wydarzeniom na początku meczu, w krótkim odstępie czasu oddając trzy celne rzuty, w tym dwa z dystansu. Głównie dzięki bardzo dobrej postawie skrzydłowego gospodarze prowadzili 18:3 na trzy minuty przed zakończeniem premierowej odsłony. Później przyjezdni nieco zmniejszyli straty, przede wszystkim wskutek dwóch "trójek" Michała Barana.

Podopieczni Karola Gutkowskiego utrzymywali zaliczkę również w drugiej kwarcie. Często punktowali Filip Zegzuła i Mikołaj Stopierzyński. Po trafieniu tego drugiego zza linii 6,75 m przewaga UTH Rosy wynosiła 12 "oczek" (32:20). Popełniający dużo strat i pudłujący wiele prób goście byli w tym fragmencie bezradni wobec konsekwentnie i odważnie grających rywali.

Z miejscowych wyraźnie "uszło powietrze" w trzeciej części. Okazała się ona kluczowa dla końcowego rezultatu. Najwyraźniej zbyt dużo wysiłku włożyli w pierwszą połowę. Nie mieli pomysłu na rozgrywanie akcji oraz nie potrafili pokazać energii pod koszem. Świetnie spisujący się w obronie goście - błyskawicznie podwajający, a nawet potrajający przeciwników - szybko zaczęli odrabiać straty. Rozpoczęło się od rzutu Dawida Bręka z dystansu. Jego wyczyn minutę później skopiował Dariusz Wyka.

W drugiej połowie trzeciej kwarty umiejętności strzeleckie zaczął pokazywać Szymon Rduch, jak się później okazało, najlepszy strzelec tego spotkania. Punktował zarówno spod kosza, kilkukrotnie kończąc akcje w efektowny sposób, jak i zza linii 6,75 m. Gdy trafił na sześć sekund przed końcem tej odsłony, Miasto Szkła prowadziło 63:51. W ciągu dziesięciu minut zdobyło aż 32 punkty, przy zaledwie 10 rywali!

Uaktywnił się również Dariusz Oczkowicz. Po jego celnej próbie krośnianie wygrywali 70:51. Pewni swoich umiejętności, później kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń, wykorzystując większe doświadczenie. Tym samym odnieśli trzynasty triumf w sezonie 2015/2016 pierwszej ligi.

ACK UTH Rosa Radom - Miasto Szkła Krosno 63:83 (18:11, 23:20, 10:32, 12:20) ACK UTH Rosa

: Schenk 15, Cetnar 12, Stopierzyński 12, Bonarek 10, Zegzuła 10, Kołakowski 2, Zwęgliński 2, Gos 0, Kapturski 0, Pabianek 0, Parszewski 0. Miasto Szkła

: Rduch 19, Oczkowicz 18, Baran 11, Wyka 11, Pisarczyk 9, Pełka 8, Dłuski 4, Bręk 3, Małgorzaciak 0, Rak 0.