6 kolejka II ligi koszykarzy - podsumowanie

W drugiej lidze koszykarzy pozostają już tylko dwie niepokonane drużyny. Jedna z nich to Tempcold AZS Warszawa, która w meczu na szczycie grupy A rozgromiła we własnej hali Astorię Bydgoszcz.

Grupa A:

Bezsprzecznie największym wydarzeniem tej kolejki w grupie A było spotkanie w Warszawie, gdzie zajmujący drugie miejsce Tempcold AZS Warszawa podejmował lidera Astorię Bydgoszcz. W brew pozorom spotkanie wcale nie przypominało meczu na szczycie. Gospodarze od początku "rzucili się" na rywali i do przerwy prowadzili już różnicą 21 punktów (57:36). Gościom niewiele pomogła wygrana 24:20 trzecia kwarta, bowiem w ostatniej części warszawscy akademicy znów pewnie triumfowali (26:12). Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobył Michał Jankowski (20).

Zwycięstwo 59:47 nad AZS-em Kutno pozwoliło koszykarzom SIDEn-u Toruń awansować na drugie miejsce w tabeli. Bardzo dobre spotkanie obejrzeli kibice w Radomiu, gdzie jeden z faworytów Rosasport zwyciężył Norgips Piaseczno 80:71. W ścisłej czołówce cały czas znajduje się też ŻTS Nowy Dwór Gdański. Tym razem zawodnicy tego klubu rozgromili przed własną publicznością OSSM Sopot aż 82:48.

Wyniki grupy A:

ŻTS Nowy Dwór Gd. - OSSM PZKosz Sopot 82:48 (26:16, 17:17, 17:6, 22:9)

Inter Parts AZS Olsztyn - Tur Bielsk Podlaski 72:76 (23:16, 15:27, 24:18, 10:15)

Rosa-Sport Radom - Norgips Piaseczno 80:71 (18:8, 24:19, 20:22, 18:22)

Tempcold AZS Warszawa - Astoria Bydgoszcz 103:72 (28:15, 29:21, 20:24, 26:12)

UKS Łęczyce - Bonduelle Gniewkowo 88:80 (23:18, 22:25, 23:19, 20:18)

Księżak Łowicz - Legia Warszawa 78:55 (21:7, 13:17, 17:15, 27:16)

SIDEn Toruń - AZS Kutno 59:47 (16:15, 20:9, 8:15, 15:8)

Grupa B:

W grupie B nie było niespodzianek. Zwyciężały drużyny, które walczą w tym sezonie o wyższe cele. Pogoń Prudnik nie miała najmniejszych problemów z OSSSM Wrocław, a Tarnovia Tarnowo Podgórne jeszcze wyżej rozgromiła Śląsk Wrocław. Liderem tabeli pozostał jednak AZS Radex Szczecin, który pokonał AZS Big Plus Poznań. Szczecinianie mają jednak o jedno rozegrane spotkanie więcej niż pozostałe drużyny.

Wyniki grupy B:

Pogoń Prudnik - OSSM PZKosz Wrocław 98:54 (27:5, 25:10, 21:18, 25:21)

AZS Radex Szczecin - AZS Politechnika Big Plus Poznań 85:68 (15:17, 26:15, 26:15, 18:21)

Tytan Częstochowa - AZS Politechnika Opole 78:84 (16:18, 20:25, 24:19, 18:22)

MKKS Rybnik - Spójnia Stargard Szczeciński 62:97 (21:24, 16:23, 13:29, 12:21)

Tarnovia Tarnowo Podgórne - Śląsk Wrocław 104:44 (25:10, 18:9, 36:12, 25:13)

VB Leasing Siechnice - Open Basket Pleszew 66:80 (13:16, 13:28, 17:18, 23:18)

Grupa C:

Najciekawiej w tej grupie zapowiadało się spotkanie w Kielcach, gdzie pierwszy w tabeli UMKS podejmował czwartą Cracovię Kraków. Podobnie jak w grupie A i spotkaniu AZS-u Warszawa z Astorią Bydgoszcz, emocje były tylko przez pierwszych kilka minut. Potem kielczanie systematycznie powiększali przewagę. Nawet gdy na parkiecie meldowali się kolejni rezerwowi, przewaga UMKS-u stale rosła. W efekcie kielecka drużyna już po raz trzeci w tym sezonie przekroczyli "setkę", a Cracovia poległa aż trzydziestoma punktami. - Kluczem do zwycięstwa było wyłączenie z gry dwóch najgroźniejszych zawodników Cracovii, Piskorza i Dudzika. Całe spotkanie graliśmy bardzo konsekwentnie, naprawdę ciężko się doszukać jakiejś naszej słabej strony - cieszył się po spotkaniu grający trener UMKS-u Kielce Grzegorz Kij.

Nadal bez porażki pozostaje beniaminek Basket Kraków. Aby odnieść szóstą wygraną, krakowscy koszykarze musieli się jednak sporo napracować. Alba Chorzów, wzmocniona pauzującym ostatnio Radosławem Brodą postawiła niedawnemu liderowi bardzo wysokie warunki. Krakowianie mogą zawdzięczać wygraną dzięki wysoko wygranej drugiej kwarcie (31:11). Nie odpuszcza też inna drużyna z czołówki Start Lublin, który tym razem nie miał problemów z pokonaniem beniaminka SKK Siedlce.