NCAA: Gonzaga i Liberty wygrywają

W sobotę w nocy w lidze NCAA Przemysław Karnowski i Tomasz Gielo rozegrali kolejne spotkania. Zespoły Polaków solidarnie wygrały swoje mecze.

Przemysław Karnowski przeciwko Brigham Young Cougars na parkiecie przebywał tylko 19 minut. W tym czasie rzucił 6 punktów (3/6 za 2) oraz zanotował 5 zbiórek, 1 blok, 2 straty, a także popełnił 3 przewinienia osobiste. Ostatecznie Gonzaga Bulldogs (18-3) pokonała rywali 84:69, choć do przerwy było tylko 35:33. 24 oczka i 7 asyst dla zwycięzców zdobył Kevin Pangos. Na trybunach był komplet osób (6 000).

Liberty Flames ograło u siebie Presbyterian Blue Hose 65:53. Tomasz Gielo na boisku spędził 32 minuty, zdobywając 13 punktów (3/6 za 3, 2/7 za 2), 8 zbiórek (4 w ataku), 2 asysty, 1 przechwyt i 1 stratę. Spotkanie obserwowało 2 624 widzów.

Następne pojedynki obaj Polacy zagrają w najbliższy czwartek. Zespół naszego centra zmierzy się z Santa Clarą, a drużyna skrzydłowego z Coastal Carolina. Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!