Stabill Jezioro wygrało z Polpharmą, ale... odpadło

Stabill Jezioro Tarnobrzeg zdołało wysoko pokonać Polpharmę Starogard Gdański w ramach Intermarche Basket Cup, ale zespół Dariusza Szczubiała odpadł z tych rozgrywek.

Podobnie jak w sobotę w meczu ligowym, tak i w niedzielę zdecydowanie lepsi byli gospodarze. Tarnobrzeżanie, wzmocnieni Anthonym Weedenem mieli całkiem spore szanse na to, aby awansować do kolejnej rundy. Zwłaszcza że rozpoczęli to spotkanie znakomicie i już po pierwszej kwarcie wypracowali aż 11 punktów przewagi.

Tym razem starogardzianie nie dali za wygraną i w drugiej kwarcie zdołali w wielkim stopniu zniwelować dystans. Tyle że po przerwie wszystko wróciło do normy - zawodnicy Stabillu Jeziora dyktowali warunki, grali skuteczniej i dzięki temu odnieśli zwycięstwo. Nie zdołali jednak odrobić strat z pierwszego meczu, w którym Polpharma triumfowała różnicą... 18 punktów, w efekcie odpadli z dalszej rywalizacji.

Stabill Jezioro Tarnobrzeg - Polpharma Starogard Gdański 91:75 (24:13, 20:28, 23:16, 24:18)

Stabill: Weeden 19, Łukasiak 15, Fitzgerald 13, Doaks 13, Allen 10, Nowakowski 8, Rajewicz 6, Patoka 4, Pyszniak 3, Pandura 0.

Polpharma: Hicks 22, Varanauskas 12, Paul 11, Radwański 9, Jeftić 9, Lekavicius 4, Sarzało 4, Tuljković 2, Struski 2.