1 kolejka II ligi grupy C - wyniki

Nie brakowało niespodziewanych rozstrzygnięć w pierwszej kolejce grupy C II ligi. Swoje mecze przegrały m.in. uważani za kandydatów do awansu UMKS Kielce i MKKS Zabrze. Wygrał za to inny faworyt Start Lublin, który wykorzystał atut własnego parkietu i pokonał Pogoń Rude Śląską.

Sezon w tej grupie rozpoczął się już w środę, kiedy w rozegranym awansem spotkaniu Alba Chorzów pokonała OSSM Warszaw. W sobotę rozegrano tylko dwa spotkania. W obydwu zwycięstwa odnosiły drużyny z Krakowa. Basket zwyciężył u siebie MCKiS Jaworzno, a Wisła przywiozła dwa punkty ze spotkania z AZS-em Radom.

Niedzielne spotkania przyniosły kilka nieoczekiwanych rozstrzygnięć. Jeden z faworytów tej grupy nie sprostał w wyjazdowym pojedynku beniaminkowi ligi SKK Siedlce. Prowadzenie, w samej choćby końcówce zmieniało się kilkakrotnie, jednak goście w kluczowych momentach nie mięli najlepiej ustawionych celowników przez co musieli ratować się faulami. A to wykorzystali gospodarze, którzy skutecznie egzekwowali rzuty wolne. - Dziś przegraliśmy wszyscy, nikt nie zagrał na swoim poziomie. Możemy mieć pretensje tylko do siebie - mówił po meczu zdenerwowany grający trener kielczan Grzegorz Kij.

Nie popisała się także inna drużyna, która zapowiada walkę o pierwszą ligę. MKKS Zabrze poległ w Limanowej. Gospodarze rozegrali kapitalne ostatnie dwie minuty, które wygrali w stosunku 8:0. Najlepszy wśród zwycięzców okazał się zdobywca 21. punktów Piotr Kwadrans. Jako jedyny nie zawiódł tylko lubelski Start, który pokonał przed własną publicznością Pogoń Rudę Śląską. Gospodarze losy spotkania rozstrzygnęli w ostatniej kwarcie, którą wygrali 24:11. Po 30 minutach wygrywali jedynie 54:51. Sporą niespodzianką jest też nie tyle wygrana Cracovii Kraków w Żorach, co jej rozmiary. Krakowianie dyktowali warunki gry przez całe spotkanie i rozgromili gospodarzy 96:70. W krakowskiej drużynie świetne spotkania rozegrał Piotr Piskorz, który zdobył 26. punktów.