II liga: WKK Wrocław w I lidze

W sobotę koszykarze w II lidze rozegrali dwa decydujące, trzecie spotkania finałowe, które wyłoniły nowych beniaminków I ligi.

Pierwszym beniaminkiem I ligi została drużyna WKK Wrocław, która na wyjeździe pokonała AZS AWF Katowice. Od drugiej kwarty podopieczni Pawła Turkiewicza zaczęli odrabiać starty. Następnie wyszli na prowadzenie i z minuty na minutę powiększali przewagę. Wśród gości pierwsze skrzypce zagrali: Bartosz Diduszko (22 punkty, 9 zbiórek), Mirosław Łopatka (19 oczek, 7 desek) i Jakub Koelner (11 punktów, 4 zbiórki, 5 asyst).

W Jaworznie miejscowy MCKiS Termo Rex S.A. wygrał z Legią Warszawą 73:66. 14 punktów dla ekipy Tomasza Jędrosa zdobył Łukasz Bąk, a po 13 dołożyli Damian Janiak i Daniel Szłapka. W ekipie beniaminka 20 oczek zanotował Michał Wojtyński, 12 i 9 asyst dodał Rafał Holnicki-Szulc, a 9 punktów i 14 zbiórek to dzieło Rafała Nowerskiego.

Wyniki: GRUPA A

King Wilki Morskie Szczecin - SMS PZKosz Władysławowo (niedziela, 17.00) Stan: 1:1 GRUPA B

AZS AWF Katowice - WKK Wrocław 62:83 (23:18, 14:22, 8:18, 17:25) Stan: 2:1 dla WKK Wrocław Awans: WKK Wrocław

GRUPA C

MCKiS Termo-Rex S.A. Jaworzno - Legia Warszawa 73:66 (22:12, 11:18, 14:14, 26:22)

Stan: 2:1 dla MCKiS-u Jaworzno Awans: MCKiS Jaworzno