Śląsk zdał pierwszy sprawdzian

Dogrywką i zwycięstwem ASCO Śląska Wrocław zakończył się przedsezonowy sparing koszykarzy, rozegrany w środę w Wałbrzychu.

Pojedynek Górnika ze Śląskiem miał dwa oblicza. W pierwszej połowie koszykarze prowadzeni przez Rimasa Kurtinaitisa, dla których był to pierwszy mecz kontrolny po wakacjach, grali wyraźnie spięci, popełniając wiele niewymuszonych błędów. Pierwsze punkty zdobyli dopiero w 6. minucie meczu, przy stanie 9:0 dla gospodarzy.

W drugiej połowie Śląsk zagrał już o niebo lepiej, szybko doganiając Górnika, a na 2,5 minuty przed końcem, po trafieniu Tony Weedena, wychodząc nawet na prowadzenie. Ostatecznie o końcowym wyniku zadecydowała dogrywka, wygrana przez wrocławian 15:9.

Kolejny przedsezonowy sparing Śląsk rozegra już w czwartek. Jego rywalem w hali przy ul. Mieszczańskiej będzie występujący w rosyjskiej Superlidze B zespół Temp-Sumz Rewda.

Victoria Górnik Wałbrzych - ASCO Śląsk Wrocław 79:85 (25:13, 18:16, 13:21, 14:20, dogr. 9:15)

Śląsk: Stević 17, Mróz 15, Stiggers 13, Chanas 12, Stefański 10, Weeden 7, Skibniewski 4, Mielczarek 4, Diduszko 3.

Górnik: Raczyński 16, Argrett 15, Carr 10, Ercegović 10, Waczyński 7, Zabłocki 6, Józefowicz 5, Bierwagen 4, Pieloch 2, Barro 2, Steven 2.