Świetny mecz Lampego przeciwko Barcelonie!

16 punktów zdobył Maciej Lampe w meczu przeciwko Regal FC Barcelonie. Caja Laboral wygrała na parkiecie mistrza kraju a Polak zdobył w końcówce bardzo ważne punkty.

W niedzielne wczesne popołudnie bardzo dobrze spisał się Maciej Lampe, który na parkiecie mistrza Hiszpanii zdobył 16 punktów. Polak wykorzystał siedem z 11 prób z gry oraz oba rzuty wolne. W grze przebywał 23 minuty, notując ponadto dwie zbiórki.

Koszykówka na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Tylko dla fanów basketu! Kliknij i polub nas.

Nasz rodak świetnie rozpoczął mecz. W premierowej kwarcie trafił pierwsze cztery rzuty z gry, dzięki czemu Caja po pięciu minutach prowadziła 8:2. Potem mecz się wyrównał i dopiero w trzeciej kwarcie goście udowodnili swoją wyższość.

Ten fragment wygrali 24:15 i mimo pogoni ze strony gospodarzy, odnieśli prestiżowe zwycięstwo. Lampe na kilkanaście sekund przed końcem meczu zdobył cenne punkty, dzięki którym ekipa z Vitorii objęła prowadzenie 69:65 i zapewniła sobie dwa oczka.

18 punktów dla zwycięzców uzbierał Fabian Causeur, a 12 dołożył Andres Nocioni. Wśród pokonanych 13 oczek wywalczył Pete Mickeal, a punkt mniej Sarunas Jasikevicius.

Drużyna Lampego z bilansem 19-4 zajmuje 2. miejsce w hiszpańskiej ACB. Lampe zagrał ze wszystkich meczach a jego średnie to 13,5 punktu oraz 5 zbiórek.

Regal FC Barcelona - Caja Laboral Vitoria 67:69 (14:14, 13:14, 15:24, 25:17)