Pierwszoligowiec wygrywa w Pleszewie

Drugoligowy OPEN Basket Pleszew okazał się mało wymagającym przeciwnikiem dla beniaminka pierwszej ligi AZS-u PWSZ OSRiR Kalisz. Kaliszanie po raz drugi pokonali drugoligowca. Tym razem na ich parkiecie, 74:58.

We wcześniejszym spotkaniu tych drużyn rozegranym w Kaliszu, także lepsi okazali się pierwszoligowcy, którzy zwyciężyli 78:67. Zwycięstwo na parkiecie rywala kaliszanom przyszło jeszcze łatwiej.

Gospodarze dobrze zagrali tylko pierwszą kwartę, w której zwyciężyli 28:15. Kolejne trzy odsłony to już dominacja pierwszoligowców. Ostatnią kwartę kaliszanie wygrali aż 20:5.

OPEN Basket Pleszew - AZS PWSZ OSRiR Kalisz 58:74 (28:15, 9:16, 16:23, 5:20)

Open: Stępień 15, Kaczmarzyk 10, Szymczak 10, Kikowski 9, Parzeński 8, Kałowski 6.

AZS: Dryjański 24, Olejnik 14, Jarosław Kalinowski 10, Morkowski 9, Buczyniak 8, Dariusz Kalinowski 5, Krajewski 4.