PGE Turów odprawił Anwil i jest liderem TBL

W meczu inaugurującym 3. kolejkę Tauron Basket Ligi PGE Turów Zgorzelec pewnie pokonał na własnym parkiecie Anwil Włocławek 75:64. Dla podopiecznych Miodraga Rajkovicia był to trzeci kolejny triumf.

W świetnej formie na początku sezonu jest 4. drużyna poprzednich rozgrywek. Po wygranej nad Rosą Radom i Energą Czarnymi Słupsk, w piątkowy wieczór podopieczni Miodrag Rajković pewnie zainkasowali kolejne dwa punkty, zwyciężając przed własną publicznością Anwil Włocławek.

Początek spotkania był wyrównany, a goście na początku drugiej połowy prowadzili nawet 28:27. Dobry okres notował wówczas Marcus Ginyard, który w pierwszej połowie zdobył wszystkie swoje 12 punktów.

Zgorzelczanie szybko jednak odzyskali prowadzenie i odskoczyli przeciwnikom na bezpieczną odległość. Kluczowa okazała się połowa drugiej kwarty, w której Turów zanotował serię 17:2 i do przerwy prowadził już różnicą 11 oczek (44:33).

Zgorzelczanie grali kolektywną koszykówkę i dobrze egzekwowali swoje rzuty w ofensywie. W drugiej połowie utrzymywali bezpieczny dystans i ani razu nie pozwolili zbliżyć się Anwilowi na mniej niż osiem punktów.

Djordje Micić, Michał Chyliński i Aaron Cel zdobyli dla triumfatorów po 13 punktów. Wśród gości zawiódł Tony Weeden, który chybił 10 z 13 rzutów, a bezbarwny po przerwie był również Ginyard.

Anwil popełnił aż 18 strat i 28 fauli, co przełożyło się na 29 punktów PGE Turowa z linii rzutów wolnych. Goście mieli również fatalną skuteczność w rzutach zza linii 6,75m - 4/21.

PGE Turów Zgorzelec - Anwil Włocławek 75:64 (24:20, 20:13, 16:16, 15:12)

Turów: Djordje Micic 13, Aaron Cel 13, Michał Chyliński 13, Ivan Opacak 10, Damian Kulig 9, David Jackson 8, Ivan Zigeranovic 3, Vukasin Aleksic 2, Robert Lewandowski 2, Michał Gabiński 2, Łukasz Wichniarz 0.

Anwil: Marcus Ginyard 12, Seid Hajrić 12, Ruben Boykin 11, Tony Weeden 10, Ryan Wright 9, Krzysztof Szubarga 7, Łukasz Seweryn 3, Przemysław Frasunkiewicz 0, Mateusz Bartosz 0, Kamil Maciejewski 0, Michał Sokołowski 0.