Hiszpania niezdobyta, Dallas przegrywa

Kolejna seria spotkań przedsezonowych już za nami. Tym razem w Europie ponownie zaprezentowali się Dallas Mavericks. Drużyna z NBA nie sprostała jednak FC Barcelonie.

W pierwszej połowie byliśmy świadkami bardzo wyrównanego spotkania. W szeregach przyjezdnych z Dallas brylował Chris Kaman. Center, który spędził ostatni sezon w New Orleans Hornets, po pierwszej kwarcie miał na swoim koncie już 8 punktów. Druga odsłona zakończyła się wynikiem 21:21, co prognozowało bardzo ciekawe spotkanie... Niespodziewanie jednak, w trzeciej kwarcie oglądaliśmy show jednego aktora.

Gospodarze wyszli po przerwie niesamowicie zmobilizowani. Mavericks pudłowali rzuty, co Barcelona szybko wykorzystała. Pete Mickeal i Juan Carlos Navarro zdominowali mecz. Do tego  sporo skutecznych akcji dołożył jeszcze Nathan Jawai. Katalończycy w konsekwencji wygrali trzecią odsłonę w stosunku 32:16, a w całym pojedynku niespodziewanie prowadzili już różnicą 17 punktów.

Drużyna z NBA nie zamierzała jednak łatwo się poddać i po przerwie postanowiła przycisnąć rywali. To zaowocowało szybkim runem 10-2. Trener gospodarzy poprosił o czas, a jego zespół zaczął sobie radzić z ostrym pressingiem rywali. Ci po dwóch osobistych Darrena Collisona, zniwelowali starty do zaledwie 6 punktów (83:77). Na więcej Dallas w tym dniu nie było stać. Kropkę nad i postawił Navarro, który zakończył mecz z 19 punktami.

Reprezentant Hiszpanii trafił jednak tylko 6 na 14 oddanych rzutów z gry, ale rozdał jeszcze 4 asysty i zebrał 4 piłki. W ekipie gości niezły mecz rozegrał Chris Kaman. Niemiec trafił 5 na 10 rzutów, zebrał 10 piłek i z 15 punktami na koncie był najskuteczniejszym zawodnikiem swojej drużyny. Z bardzo słabej strony zaprezentował się natomiast O.J. Mayo. Nowy nabytek Mavs przez 24 minuty spędzonych na parkiecie nie trafił do kosza z gry ani razu, choć próbował to uczynić aż siedmiokrotnie.

Mavericks oddali tylko 8 prób zza łuku, w czym drogę do kosza odnalazły zaledwie 3. Dla porównania Barcelona oddała 27 rzutów, trafiając 8.

Dallas w tym spotkaniu zabrakło zdecydowanie lidera, który byłby w stanie wziąć ciężar zdobywania punktów na swoje barki. W meczu organizowanym w ramach NBA Europe Live Tour nie wystąpił Dirk Nowitzki i Rodrigue Beaubois. Gwiazda Dallas ma bowiem problemy z kolanem, natomiast perspektywiczny rozgrywający skręcił lewą kostkę w starciu z Albą Berlin.

Regal FC Barcelona - Dallas Mavericks 99:85 (21:19, 21:21, 32:16, 25:29)

Barcelona: Mickeal 19, Navarro 19, Jawai 13, Huertas 12, Tomic 12. Mavericks: Kaman 15, Collison 14, Brand 10, Marion 9.