Asseco będzie bronić tytułu! Zastal nie poradził sobie we własnej hali

Mistrzowie Polski z ubiegłego sezonu, drużyna Asseco Prokomu Gdynia będzie bronić tytułu! Gdynianie poradzili sobie po raz trzeci z Zastalem Zielona Góra i wygrali rywalizację z zielonogórzanami do zera. Koszykarze Asseco Prokomu będą czekać teraz na finałowego rywala. Będzie nim PGE Turów Zgorzelec bądź Trefl Sopot.

Koszykarze Asseco Prokomu Gdynia po raz 11 zagrają w finale polskiej ligi koszykówki. Gdynianie po raz trzeci rozprawili się w półfinale z Zastalem Zielona Góra. Podopieczni Andrzeja Adamka po pierwszej wyrównanej połowie, w trzeciej kwarcie odjechali rywalom na bezpieczną przewagę.

Znów znakomite zawody rozegrał lider Asseco - Jerel Blassingame. Rozgrywający mistrzów Polski wyrównał rekord asyst w play off (14), do tego dorzucając 23 "oczka". W sumie aż sześciu koszykarzy Asseco zdobyło więcej niż 10 punktów. Double-double w meczu zaliczyli Adam Hrycaniuk (10 punktów, 15 zbiórek) oraz z Zastalu Kirk Archibeque (odpowiednio 20 i 13).

Gdynianie trafili 12 "trójek" przy zaledwie trzech rywali. Żaden rzut Waltera Hodge'a za trzy nie znalazł drogi do kosza. Portorykańczyk w kolejnym spotkaniu przeciwko Asseco zagrał nie na sto procent swoich możliwości. Choć uzbierał 19 punktów, to 13 z nich było po rzutach wolnych (z gry 3/9). Zastal Zielona Góra - Asseco Prokom Gdynia 77:90 (20:20, 23:26, 15:25, 19:19) Zastal Zielona Góra:

K. Archibeque 20 (13 zb), W. Hodge 19, K. Chanas 12, F. Matczak 6, U. Mirković 6, M. Sroka 4, T. Mobley 3, M. Flieger 3, P. Stelmach 2, M. Chodkiewicz 2. Asseco Prokom Gdynia:

J. Blassingame 23 (14 as), D. Motiejunas 14, M. Kuebler 13, F. Dmitriew 11, P. Szczotka 10, A. Hrycaniuk 10 (15 zb), Q. Day 5, A. Łapeta 4, P. Frasunkiewicz 0, M. Ponitka 0, Ł. Seweryn 0.

Stan rywalizacji: 0:3 (awans do finału Asseco Prokomu)