Niesamowita Zoll dała finał CCC!

Niesamowita końcówka w wykonaniu Sharnee Zoll pozwoliła CCC Polkowice awansować do wielkiego finału Ford Germaz Ekstraklasy. Pomarańczowe po świetnym meczu pokonały w piątym meczu półfinału Lotos Gdynia 72:65 i o złoty medal zagrają z Wisłą Can-Pack Kraków.

Polkowiczanki rozpoczęły mecz od stanu 12:0, lecz później nie było już tak łatwo. Po dobrej pierwszej połowie, w drugiej części obudził się Lotos, który zdecydowanie wygrał trzecią kwartę, a w ostatniej odsłonie prowadził nawet 54:47.

Fenomenalną końcówkę zanotowała jednak Sharnee Zoll, która zdobyła sześć ostatnich punktów w meczu i wprowadziła CCC do finału FGE.

Zoll zgromadziła 19 punktów i rozdała cztery asysty. Pod koszami rządziła z kolei Jantel Lavender, która zanotowała double-double w postaci 22 punktów i 18 zbiórek.

Wśród pokonanych brylowała Jolene Anderson, autorka 21 oczek, w tym pięciu trójek.

W finałowej rywalizacji CCC zmierzy się z Wisłą Can-Pack Kraków, która pewnie odprawiła w drugim półfinale Energę Toruń 3:0. Pierwszy mecz w niedzielę w Krakowie. CCC Polkowice - Lotos Gdynia 72:65 (18:18, 20:11, 9:22, 25:14) CCC:

Jantel Lavender 22 (18 zb), Sharnee Zol 19, Evanthia Maltsi 9, Agnieszka Bibrzycka 7, Agnieszka Majewska 5, Walerija Musina 4, Iva Perovanovic 4, Joanna Walich 2, Agata Gajda 0.

Lotos: Jolene Anderson 21, Constance Jinks 20, Geraldine Robert 11 (10 zb), Aneika Henry 8, Magdalena Ziętara 3, Magdalena Kaczmarska 2, Adrijana Knezevic 0, Małgorzata Misiuk 0.

Stan rywalizacji: 3:2 dla CCC