PP koszykarek: Wszystko przesądzone - relacja z meczu MKS Tęcza Leszno - Energa Toruń

Toruńskie Katarzynki już w pierwszym meczu przesądziły sprawę swojego awansu do turnieju Final Four Pucharu Polski koszykarek. W pierwszym z dwóch meczów finału eliminacji, podopieczne Elmedina Omanicia wygrały w Lesznie z MSK Tęczą różnicą aż 20 punktów.

Do Leszna torunianki przyjechały z jasnym celem, jakim była walka o wygraną. Gospodynie z kolei chciały po prostu dobrze wypaść na tle zdecydowanego faworyta. Ostatecznie chyba w obu obozach dało odczuć się zadowolenie.

W pierwszych minutach spotkania przyjezdne miały olbrzymie problemy, żeby "uciec" gospodyniom. Największa w tym zasługa Eweliny Gali, która tego wieczoru była doskonale dysponowana. Skrzydłowa Tęczy dobrze grała pod koszem, dodatkowo była bardzo skuteczna na obwodzie, a to przełożyło się na dość wyrównaną walkę w pierwszej połowie.

Po przerwie faworyzowane Katarzynki zaczęły jednak stopniowo przejmować pełną kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie. Co prawda trener Elmedin Omanić mógł mieć spore pretensje do gry w defensywie, ale pod atakowanym koszem jego zawodniczki grały niemal bezbłędnie. Torunianki ostatecznie wygrały 81:61 w leszczyńskim Trapezie, a to oznacza ni mniej, ni więcej tyle, że losy finałów eliminacji zostały rozstrzygnięte już w pierwszym meczu. Trudno bowiem przypuszczać, żeby Tęcza była w stanie wygrać w Grodzie Kopernik różnicą 21 oczek, co dałoby im możliwość udziału w krakowskim Final Four Pucharu Polski koszykarek.

W ekipie gospodyń bardzo dobry mecz rozegrała Gala, a dzielnie wspierała ją walcząca pod koszami Anna Kuncewicz, której w statystykach zapisano double-double.

Omanic natomiast oprócz zwycięstwa mógł być zadowolony z faktu, że kontuzja nie wyeliminowała z gry Weroniki Idczak. Rozgrywająca Katarzynek doznała kontuzji stopy w ligowym meczu z ŁKS Siemens AGD Łódź. Uraz jednak okazał się być niegroźny, a sama zawodniczka w środowym meczu również dołożyła swoją cegiełkę do sukcesu. Wynik

: MKS Tęcza Leszno - Energa Toruń 61:81 (15:19, 18:23, 20:27, 8:12)