Turniej w Ostrowie: Triumf gospodarzy

Emocji do samego końca dostarczyły czwartkowe spotkania w ramach Noworocznego Turnieju o Puchar Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego. Zwycięskie zespoły wywalczyły po 82 punkty.

W meczu o 3. miejsce SKK Siedlce pokonał AZS Polfarmex Kutno 82:81. Decydujące trafienie w ostatniej sekundzie zanotował Radosław Basiński. Akademicy w drugiej połowie roztrwonili przewagę oscylującą w granicach 20 "oczek".

Równie ciekawe było spotkanie finałowe. Gospodarze już w pierwszej kwarcie stracili podkoszowego gracza, Jakuba Dryjańskiego. Ten zawodnik udał się na prześwietlenie dłoni do szpitala. Obyło się bez jakichkolwiek złamań. - W poniedziałek wznawiam treningi - mówił koszykarz po powrocie na halę.

Bez swojego środkowego BM Węgiel Stal nawiązywała wyrównaną rywalizację w pierwszoligowcem. Rosa na pierwsze prowadzenie wyszła dopiero w 26 minucie, kiedy z dystansu trafiał Kardaś. Końcówka jednak należała do ostrowian, którzy zwyciężyli 82:77.

- Zagraliśmy na fatalnej skuteczności, ale mieliśmy w tym meczu inne atuty. Wygraliśmy walką i charakterem - powiedział Mikołaj Czaja, trener ostrowskiej drużyny.

SKK Siedlce - AZS Polfarmex Kutno 82:81 (15:29, 19:18, 16:13, 28:11)

SKK: Kowalczuk 14, Basiński 13, Sulima 12, Czerwonka 10, Kotwicki 7, Prostak 7, Ratajczak 6, Przybylski 5, Czyż 4, Nędzi 4, Rafał 0.

AZS: Deja 22, Bacik 14, Marciniak 9, Małecki 9, Rydlewski 9, Jakóbczyk 8, Bręk 5, Linowski 3, Grzesiński 2.

BM Węgiel Stal Ostrów Wlkp. - Rosa Radom 82:77 (20:13, 19:18, 16:24, 27:22)

Stal: Matczak 18, Szawarski 14, Olejnik 13, Dymała 13, Zębski 10, Sierański 7, Dryjański 6, Kałowski 1.

Rosa: Kardaś 23, Donigiewicz 19, Wiekiera 11, Zalewski 7, Nikiel 6, Kosiński 4, Podkowiński 4, Radke 2, Cetnar 0.