ME U-18: Polki bez szans z Francuzkami, zagrają o miejsca 5-8

Polskie koszykarki nie sprostały faworyzowanym Francuzkom (54:81) w ćwierćfinale mistrzostw Europy do lat 18. Biało-czerwone wyraźnie odstawały od Trójkolorowych, przegrywając po dwóch kwartach różnicą już 20 punktów.

Francuzki, niepokonane na mistrzostwach Europy, od samego początku narzuciły ostry rytm i szybko odjechały naszym zawodniczkom. Trójkolorowe nie miały większych problemów ze sforsowaniem słabej polskie obrony, dlatego też do przerwy prowadziły 49:29.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie, a Polkom nie udało się ani na chwilę zbliżyć do bardziej renomowanych rywalek.

Najlepiej w naszym zespole spisała się Dominika Owczarzak, która na swoim koncie zapisała 14 punktów.

Ostatecznie biało-czerwone odpadły z walki o medale i miejsca 5-8 zagrają z przegranym z rywalizacji Szwecja - Serbia.