Emocji nie zabrakło - podsumowanie 1 meczów półfinałowych koszykarzy II ligi

W rozegranych pierwszych meczach półfinałowych koszykarzy II ligi emocji było pod dostatkiem. Kwintesencją była dogrywka w spotkaniu Open Florentyna Pleszew ze BM Węgiel Stal Ostrów Wielkopolski.

W grupie A w spotkaniu w Kutnie młodzież z Władysławowa osłabiona brakiem Przemysława Karnowskiego tylko do przerwy dzielnie walczyła. Drugie 20 minut gospodarze wygrali zdecydowanie 50:23 co przesądziło o ich zwycięstwie w pierwszym spotkaniu. Tomasz Gielo wśród pokonanych zapisał na swoim koncie double - double (10 punktów, 10 zbiórek).

W Toruniu faworyt tej grupy do samego końca walczył o pierwszą wygraną w rywalizacji z PWiK Piaseczno. Ostatecznie udało im się być lepszym o 3 oczka. Podwójną zdobycz zanotował dwóch graczy SIDEn Polski Cukier: Dawid Przybyszewski - 11 punktów, 10 zbiórek i Tomasz Lipiński - 13 oczek, 10 desek.

W grupie B w obu spotkaniach półfinałowych losy decydowały się w ostatnich sekundach. Doral Zetkama Nysa Kłodzko dzięki punktom w samej końcówce Macieja Lepczyńskiego pokonał Focus Mall Sudety Jelenia Góra 79:76. W całym spotkaniu zawodnik ten rzucił 28 punktów i był najlepszym zawodnikiem na parkiecie tego dnia.

W Pleszewie lider po sezonu zasadniczym uległ po dogrywce Stali Ostrów Wielkopolski 94:99. Mecz ten był bardzo zacięty i aż 5 zawodników przedwcześnie opuściło plac gry. 21 punktów dla pokonanych rzucił Łukasz Ratajczak, do których to dodał on 20 zbiórek.

Lider, a zarazem faworyt do awansu z grupy C Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno bez zbędnych kłopotów pokonał KS AZS AWF Katowice 66:45. Do przerwy gospodarze prowadzili już 40:19 i było już w sumie po emocjach w tym spotkaniu. Double - double wśród zwycięzców zapisał Łukasz Bąk - 12 punktów, 10 zbiórek.

W drugiej parze rywalizują ze sobą dwie ekipy z Podkarpacia. W pierwszym spotkaniu Znicz Jarosław pokonał u siebie Polonię Przemyśl 56:46. Przyczyną porażki gości była fatalna skuteczność rzutów z gry - 16/60 (26,7%) z czego 0/20 za 3 punkty! Jedynie do kapitana przyjezdnych, Tomasz Przewrockiego nie można mieć żadnych zastrzeżeń (19 oczek, 12 zbiórek). Wśród miejscowych double - double zanotowało dwóch graczy, którzy w ostatnim czasie są w najlepszej dyspozycji: Dariusz Wyka - 10 punktów, 10 desek i przede wszystkim Artur Mikołajko - 10 oczek,m 12 zbiórek.

W drugim meczu w sobotę gościom udało się zrewanżować Zniczowi za porażkę dzień wcześniej wykorzystując brak wśród gospodarzy Grzegorza Płocicy. Znowu obie ekipy rzuciły w sumie 102 punkty. Tak samo jak w piątek Tomasz Przewrocki grał na swoim poziomie, jednak mógł już liczyć na swoich partnerów. 10 punktów i 10 zbiórek miał Michał Rabka. Do tego skuteczni byli Rafał Sebrala i Michał Musijowski, który skutecznie egzekwował rzuty wolne w ostatnich fragmentach gry. Wśród gospodarzy znów najlepsza była dwójka Wyka i Mikołajko. Ten drugi do 16 oczek dołożył 10 zbiórek. To wszystko złożyło się na ostateczny sukces Polonii 55:47.

Wyniki - I mecz:

GRUPA A

SIDEn Polski Cukier Toruń - PWiK Piaseczno 71:68 (15:10, 16:21, 22:16, 18:21)

AZS WSGK POLFARMEX Kutno - SMS PZKosz Władysławowo 83:55 (16:14, 17:18, 21:9, 29:14)

GRUPA B

Open Florentyna Pleszew - BM Węgiel Stal Ostrów Wlkp. 94:99 (22:14, 20:26, 28:24, 14:20, 10:15)

Doral Zetkama Nysa Kłodzko - Focus Mall Sudety Jelenia Góra 79:76 (21:27, 24:17, 17:16, 17:16)

GRUPA C

Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno - KS AZS AWF Katowice 66:45 (25:8, 15:11, 10:21, 16:5)

Znicz Jarosław - MKS Polonia Przemyśl 56:46 (14:17, 17:8, 8:15, 17:6)

II mecz: Znicz Jarosław - MKS Polonia Przemyśl 47:55 (13:9, 10:10, 12:17, 12:19)

Stan rywalizacji: 1:1