Trzecie zwycięstwo i trzecia porażka z rzędu - relacja z meczu Odra Brzeg - AZS INEA Poznań

Trzeciej z rzędu porażki doznały koszykarki AZS INEI Poznań, z kolei brzeska Odra zanotowała trzecią z rzędu wygraną. Dzięki tej wygranej podopieczne Wadima Czeczuro wciąż liczą się w walce o utrzymanie w FGE.

Pod koniec pierwszej kwarty brzeżanki prowadziły 16:11 jednak celna trójka w samej końcówce pierwszej ćwiartki Weroniki Idczak sprawiła, że wynik znów był na styku. Druga kwarta toczyła się pod dyktando Odry. Punktowała Xenia Steart i Aysha Jones a świetnie piłkę dogrywały im Magdalena Gawrońska i Marta Żyłczyńska. Tak skuteczną grą brzeżanki ponownie wyszły na pięciopunktowe prowadzenie 26:21. Odpowiedź ze strony poznanianek była błyskawiczna. Brittany Gilliam i Joanna Kędzia zdobyły pod rząd pięć oczek i ponownie mieliśmy remis, który utrzymywał się aż do końca drugiej kwarty. Na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 34:34.

W trzeciej kwarcie szkoleniowiec Odry Wadim Czeczuro nie mógł skorzystać z środkowej Moniquee Alexander, która doznała kontuzji kolana. Sytuacja pod koszem wyglądała już lepiej na korzyść AZS INEI. Wiele akcji było ponawianych i dzięki temu goście prowadzili po 30 minutach gry 52:45. Na początku ostatniej kwarty prowadzenie zespołu z Poznania do 9 oczek podwyższyła Kędzia i zrobiło się 54:45. Bezpieczna przewaga poznańskiego zespołu utrzymywała się do stanu 59:52 na korzyść gości. Wtedy to sygnał do pościgu dała Ewelina Buszta, która popisała się celnym rzutem za trzy punkty. Brzeżanki zdobyły 8 punktów z rzędu nie tracąc przy tym żadnego. Na 4 minuty przed końcem spotkania podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka miały na koncie już 5 przewinień i po każdym faulu brzeżanki stawały na linii rzutów wolnych. Nie myliły się zarówno Magdalena Gawrońska jak i Aysha Jones i przewaga brzeskiego teamu rosła. Nadzieję na zmianę niekorzystnego rezultatu dla poznanianek dała jeszcze Elżbieta Mowlik jednak dość kontrowersyjny piąty faul Agnieszki Makowskiej w końcówce meczu przekreślił szanse AZS INEI na korzystny rezultat. Odra wygrała trzeci mecz z rzędu i zrównała się punktami z zespołem Utexu ROW Rybnik, z którym to przyjdzie zmierzyć się brzeżankom już w najbliższą sobotę.

Odra Brzeg - INEA AZS Poznań 68:64 (16:14, 18:20, 11:18, 23:12)

Odra Brzeg: Aysha Jones 19, Xenia Stewart 15, Ewelina Buszta 11, Justyna Daniel 9, Marta Żyłczyńska 6, Magdalena Gawrońska 4, Monique Alexander 4, Natalia Tajerle 0.

INEA AZS Poznań: Elżbieta Mowlik 15, Brittany Gilliam 14, Joanna Kędzia 12, Weronika Idczak 7, Patrycja Mazurczak 7, Aneta Kotnis 4, Agnieszka Makowska 4, Chinyere Ukoh 1, Żaneta Durak 0.