Pewna wygrana bez Greene - relacja z meczu CCC Polkowice - Odra Brzeg

Nie było niespodzianki w sobotnim meczu Ford Germaz Ekstraklasy CCC Polkowice - Odra Brzeg. Pomarańczowe zagrały bez Kalany Greene, ale i tak pewnie pokonały swoje rywalki. Brzeżanki także straciły jedną ze swoich liderek.

Rafał Malinowski

W połowie spotkania do szpitala odwieziona została Monique Alexander, która w ciągu 12 minut zapisała na swoim koncie 4 punkty i 4 zbiórki. - Na razie nie wiemy co jej jest i ciągle czekamy na informacje ze szpitala. Mam jednak nadzieję, że to nic poważnego - powiedziała po meczu Xenia Stewart, liderka Odry.

CCC musiało sobie radzić bez pozyskanej z Gorzowa Kalany Greene. Amerykanka była w składzie, ale cały mecz oglądała z ławki rezerwowych. Dlaczego? - Nie była dysponowana praktycznie od wczoraj. Miała problemy z zawrotami głowy, ciśnieniem. To chyba nic strasznego, ale woleliśmy dziś nie korzystać z jej usług, skoro nie najlepiej się czuła - poinformował Krzysztof Koziorowicz, trener CCC.

Sobotnie spotkanie od samego początku przebiegało pod dyktando lidera FGE. Pierwsze punkty zdobyła w tym meczu Agnieszka Majewska. Już po czterech minutach polkowiczanki prowadziły 10:2. Zawodniczki Odry nie miały pomysłu na akcje, a punkty zdobywały tylko z rzutów wolnych (tak było do stanu 17:6). Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 22:8, który na dwie sekundy przed końcem ustaliła celną trójką Anna Pietrzak. Po krótkiej przerwie brzeżanki rzuciły się do ataku i w pewnym momencie zniwelowały straty do ośmiu "oczek" (28:20). Gospodynie nie pozwoliły jednak na więcej i do szatni zeszły prowadząc 43:30. Warto dodać, że drugą kwartę jednym punktem wygrała Odra (22:21).

W drugiej połowie Pomarańczowe systematycznie powiększały swoją przewagę. Po celnych rzutach osobistych Sharnee Zoll było już 57:37. Brzeżanki mimo braku Monique Alexander w końcówce trzeciej i na początku czwartej kwarty starały się niwelować przewagę CCC, która oscylowała w tym okresie w granicach kilkunastu punktów. W końcówce spotkania podopieczne trenera Koziorowicza znów odjechały Odrze, by ostatecznie wygrać 82:58. Szkoleniowiec CCC robił sporo zmian i dał pograć wszystkim zawodniczkom. Najdłużej (ponad 25 minut) grała Amisha Carter, co miało odzwierciedlenie w statystykach - 16 pkt, 9 zb. Najskuteczniejsza w Odrze okazała się Xenia Stewart - 19 pkt.

CCC Polkowice - Odra Brzeg 82:58 (22:8, 21:22, 23:15, 16:13)