Turniej koszykarek w Ostrowie - wyniki I dnia

Zespoły MUKS Widzew Łódź i CCC Polkowice odniosły zwycięstwa podczas pierwszego dnia turnieju koszykarek, który rozgrywany jest w Ostrowie Wielkopolskim.

Losy meczu otwarcia rozstrzygnęły w ostatnich fragmentach Pod koniec trzeciej kwarty łodzianki wypracowały sobie 10-punktową przewagę, ale podopieczne Jarosława Krysiewicza nie zamierzały oddać spotkania bez walki. Na minutę przed końcem było już tylko 73:71. Nieskuteczną akcja popisała się jednak Mercedes Fox-Griffin. Po przeciwnej stronie boiska faulowana Aleksandra Pawlak trafiając dwa rzuty wolne wyprowadziła Widzew na prowadzenie 75:71. Ponownie nie udaną akcją popisała się amerykańska rozgrywająca w barwach Super Pol Tęczy i Joannie Okulskiej przyszło dopełnić formalności.

MUKS Widzew Łódź - Super Pol Tęcza Leszno 77:71 (20:23, 20:19, 23:11, 14:18)

Widzew: Tondel 15, Pawlak 10, Chomicka 10, Trojanowska 9, Kenig 7, Szymczak-Górzyńska 6, Gołumbiewska 6, Okulska 4, Żytomirska 4, Kotonowicz 4, Laskowska 2, Polit 0.

Tęcza: Kuncewicz 14, Drzewińska 13, Fox-Griffin 12, Czarnecka 9, Goff 8, Grabowska 6, Urbaniak 5, Mikołajczyk 2, Mukosiej 2, Kułaga 0.

W drugim piątkowym spotkaniu na parkiet wybiegły gospodynie, które zmierzyły się z zespołem CCC Polkowice.- Przyjechaliśmy bez siedmiu podstawowych zawodniczek. Ten turniej to dobra okazja do tego aby wykazały się ich zmienniczki i pokazały, że zasługują na grę w ekstraklasie - mówił Krzysztof Koziorowicz, szkoleniowiec polkowickiej drużyny. Wyrównana w tym pojedynku była tylko pierwsza kwarta. W niej dobrze wśród ostrowianek układała się współpraca Karoliny Kaczmarek i Elżbiety Paździerskiej. W kolejnych odsłonach meczu rosła przewaga ich rywalek. W zdobywaniu punktów wyróżniała się najwyższa na boisku Agnieszka Majewska. Po przerwie bardzo agresywnie w obronie grała Valerija Musina, która kończyła akcje po własnych przechwytach. W pewnym momencie przewaga zespołu CCC wynosiła blisko 30 punktów. W ostatniej odsłonie miejscowym udało się nie co zniwelować straty.

TS Ostrovia Ostrów Wlkp. - CCC Polkowice 55:75 (12:15, 14:23, 10:24, 19:13)

Ostrovia: Cebulska 10, Paździerska 9, Kaczmarek 8, Misiek 7, Krzyżaniak 6, Skrzypczak-Rosa 6, Krygowska 5, Nowicka 4, Czaska 0, Parysek 0, Hołysz 0.

CCC: Majewska 20, Walich 17, Musina 13, Dobrowolska 10, Jeziorna 8, Świątowska 5, Hołtyń 2.