Przejął mikrofon w studiu TVP. Te słowa naprawdę padły

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: Igor Milicić i Robert Witka
Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: Igor Milicić i Robert Witka

Reprezentacja Polski ma powody do radości. Koszykarze w finale prekwalifikacji olimpijskich wygrali z Bośnią i Hercegowiną (76:72) i są w grze o igrzyska. Po meczu mikrofon w studiu TVP przejął selekcjoner Igor Milicić.

Pięć meczów i pięć zwycięstw: to bilans reprezentacji Polski w turnieju prekwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich, który rozegrano w Gliwicach. Biało-Czerwoni wygrali najważniejszy mecz tego turnieju. W finałowym i pełnym emocji starciu z Bośnią i Hercegowiną triumfowali 76:72 i nadal mogą marzyć o występie w Paryżu.

Euforia w polskiej kadrze była ogromna. Szczęśliwy z osiągniętego wyniku był zwłaszcza selekcjoner reprezentacji Polski Igor Milicić. Pochodzący z Chorwacji szkoleniowiec przerwał nawet rozmowę ekspertów w studiu TVP.

- Pamiętacie historię o arbuzach i księżycu? - zapytał ekspertów Milicić. Przerwał mu Robert Witka, były reprezentant kraju, który obecnie jest trenerem HydroTrucku Radom. - To jakaś chorwacka musi być historia - powiedział.

- Nie znasz się, zawsze wiesz przeciwko, ale trudno. Słuchajcie: ten zespół ma jaja jak arbuzy a serce jak księżyc! Tak jest! - odpowiedział rozradowany Milicić. Wszystko można zobaczyć w poniższym nagraniu.

Polska pokazała się z dobrej strony podczas prekwalifikacyjnego turnieju. Teraz Biało-Czerwoni mogą skupić się na walce o awans na igrzyska w Paryżu, co byłoby ogromnym sukcesem naszej koszykarskiej kadry.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty