Koszykarze przyciągnęli tłumy. Znamy wyniki oglądalności

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: reprezentacja Polski w koszykówce

Reprezentacja Polski w koszykówce pokonała Słowenię (90:87) i awansowała do półfinału Eurobasketu 2022. Kluczowe akcje tego meczu przyciągnęły przed odbiorniki rzeszę kibiców.

Polska sprawiła olbrzymią sensację w środowym ćwierćfinale koszykarskich mistrzostw Europy. Biało-Czerwoni pokonali Słowenię 90:87, wyrzucając za burtę obrońców mistrzowskiego tytułu.

Środowy ćwierćfinał był pełen dramaturgii. Polacy wypracowali sobie dużą przewagę w pierwszej połowie meczu, ale praktycznie całą stracili w trzeciej kwarcie. W czwartej Słoweńcy wyszli na prowadzenie i uciekli na pięć "oczek", ale przebudzenie podopiecznych Igora Milicicia przyszło we właściwym momencie.

Wielkie koszykarskie emocje przyciągnęły tłumy przed odbiorniki. Jak przekazał dyrektor TVP Sport, Marek Szkolnikowski, ostatnie minuty meczu Polska - Słowenia w TVP Sport oglądało ponad 1,2 miliona widzów.

"Średnio cały mecz prawie 700 tysięcy plus prawie 150 tysięcy w necie" - dodał Szkolnikowski.

Warto zwrócić uwagę, że dyrektor TVP Sport krótko po wielkim sukcesie Polaków zapowiedział, że mecz półfinałowy z udziałem Biało-Czerwonych pokaże także TVP1. O finał Polska zagra z Francją (początek o godzinie 17:15).