LEGA Basket: Pierwsze trofeum Koszarka

Pepsi Juve Caserta, Scavolini Pesaro, BancaTercas Teramo i Air Avellino wzięły udział w szóstej edycji turnieju miasta Caserty. Zmagania te interesowały nas dlatego, że w ekipie gospodarzy, a zarazem triumfatorów wystąpił Łukasz Koszarek, a w Air Avellino Szymon Szewczyk i Filip Dylewicz.

Łukasz Koszarek, który po świetnym sezonie w Anwilu Włocławek przeniósł się do włoskiej LEGA Basket, odniósł już swój pierwszy sukces z zespołem Pepsi Juve Caserta. W szóstej edycji turnieju miasta Caserty ekipa polskiego rozgrywającego pokonała najpierw Air Avellino, w barwach którego występują Szymon Szewczyk oraz Filip Dylewicz, a później uporała się z BancaTercas Teramo.

Rozgrywający narodowego zespołu w meczu przeciwko swoim kolegom z reprezentacji Polski zapisał na swoim koncie dwa punkty, natomiast po przeciwnej stronie Szymon Szewczyk rzucił dla Air Avellino siedem oczek, a Filip Dylewicz nie zdobył żadnego punktu. Pepsi Juve Caserta pokonało ostatecznie Air Avellino 74:65 i w niedzielnym finale zmierzyło się z BancaTercas Teramo.

Pepsi Juve Caserta - Air Avellino 74:65 (24:11, 18:15, 15:29, 17:10)

Pepsi: Jumaine Jones 20, Ebi Ere 16, Fabio Di Bella 12, Timothy Bowers 8, Antanas Kavaliauskas 7, Aaron Doornekamp 5, Andrea Michelori 4, Łukasz Koszarek 2

Air: DeMarcus Nelson 17, Chevon Troutman 15, Cenk Akyol 14, Dee Brown 9, Szymon Szewczyk 7, Riccardo Cortese 3, Filip Dylewicz 0

Finałowe spotkanie rozpoczęło się pod dyktando gości. Najpierw zaczęli oni od prowadzenia 9:0, a całą pierwszą kwartę zakończyli prowadząc różnicą 12 punktów. Ekipa Łukasza Koszarka poprawiła jednak obronę, przez co z minuty na minutę zaczęła niwelować straty. Już druga cześć meczu, zakończona wynikiem 29:14 dla Caserty wskazała, że to oni zmierzają po wygraną. Ostatecznie gospodarze wygrali 76:69 i sięgnęli po Puchar miasta Caserty.

Finał: Pepsi Juve Caserta - Bancatercas Teramo 76:69 (15:27, 29:14, 14:16, 18:12)

Pepsi: Andrea Michelori 20, Jumaine Jones 14, Timothy Bowers 13, Aaron Doornekamp 9, Fabio Di Bella 8, Łukasz Koszarek 4, Ebi Ere 4, Philipp Martin 4

W spotkaniu o trzecie miejsce w turnieju spotkały się Air Avellino i Scavolini Pesaro. Od początku przeważała drużyna Polaków, która po pierwszej kwarcie prowadziła 19:15, a do przerwy powiększyła swoją przewagę do 13 punktów (42:29). Bardzo dobre zawody rozgrywał Szymon Szewczyk, który w całym meczu zdobył 12 punktów, a Filip Dylewicz dołożył sześć oczek. Avellino przestało jednak grać tak dobrze, jak przed przerwą. Scavolini odrobiło straty i wygrało ostatecznie 69:67.

o 3. miejsce: Scavolini Pesaro - Air Avellino 69:67 (15:19, 14:23, 25:12, 15:13)

Air Avellino: DeMarcus Nelson 16, Szymon Szewczyk 12, Dee Brown 11, Riccardo Cortese 8, Cenk Akyol 7, Filip Dylewicz 6, Dimitri Lauwers 5, Chevon Troutman 2