Kombinacja norweska. Jarl Magnus Riiber wygrał w Ramsau, Szczepan Kupczak 31.

Jarl Magnus Riiber wygrał konkurs Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Ramsau. Na 31. pozycji został sklasyfikowany Szczepan Kupczak.

Piotr Ziemka
Jarl Magnus Riiber Getty Images / Vianney Thibaut/Agence Zoom / Na zdjęciu: Jarl Magnus Riiber
Po serii skoków narciarskich trzy czołowe lokaty zajmowali Norwegowie: Jens Luraas Oftebro (98 metrów / 127,6 punktu), Espen Bjoernstad (97,5 / 127,5) i Jarl Magnus Riiber (97 / 126). Oftebro i Bjoernstad w tym samym czasie ruszyli na trasę biegu, podczas gdy lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata wystartował sześć sekundy później. Z zawodników spoza Norwegii najwyżej znajdował się Manuel Faisst (25 sekund straty do duetu Norwegów). Na dziewiątej pozycji został sklasyfikowany Szczepan Kupczak (91 metrów / 115,6 punktu).

Po pięciu kilometrach biegu Kupczak był siedemnasty, a po 7,5 km - 24. Minął metę jako 31. O 1.9 sekundy wcześniej rywalizację ukończył trzydziesty Kasper Flatla.

Do konkursu zakwalifikował się Adam Cieślar. Sześciokrotny złoty medalista Uniwersjady w kwalifikacjach był 43. W rundzie konkursowej na skoczni miał 48. rezultat. W biegu zaliczył awans na 38. miejsce.

Najlepszy okazał się Riiber. Zdobywca Kryształowej Kuli za sezon 2018/2019 zgromadził dotychczas 680 punktów na 700 możliwych w Pucharze Świata 2019/2020. Odniósł sześć zwycięstw, raz finiszował jako drugi - w sobotnich zawodach w Ramsau.

Z jedenastego miejsca po serii skoków na drugi stopień podium awansował Joergen Graabak. Natomiast z trzynastej pozycji na trzecią przesunął się najlepszy podczas biegu Vinzenz Geiger. Oftebro spadł na szóste, a Bjoernstad - dziewiąte miejsce.