MŚ Seefeld 2019: Szczepan Kupczak nie krył radości po osiągnięciu życiowego rezultatu

Szczepan Kupczak zajął 18. miejsce w rywalizacji kombinatorów norweskich na skoczni normalnej podczas MŚ w Seefeld. Jest to najlepszy do wielu lat występ polskiego zawodnika w historii dyscypliny na imprezie tej rangi.

Adrian Nuckowski
Szczepan Kupczak WP SportoweFakty / Sławomir Bromborszcz / Na zdjęciu: Szczepan Kupczak
26-latek znakomicie spisał się na skoczni, zajmując czwartą pozycję, z minimalną stratą do bezpośrednio wyprzedzających go zawodników. Szczepan Kupczak przyznał jednak, że na treningach nie skakało mu się najlepiej.

- Moje skoki treningowe nie były najlepsze, jednak ten w konkursie był już naprawdę bardzo dobry. Cieszy mnie również to, że gdy jest presja potrafię oddawać moje najlepsze próby - mówił Kupczak.

Zawodnik klubu AZS AWF Katowice świetnie poradził sobie także na trasie biegu, który jest zdecydowanie jego słabszą stroną.

- Nie spodziewałem się, że tak dobrze zaprezentuje się na trasie. Warunki były bardzo trudne, ale udało mi się długo utrzymywać w większej grupie - zakończył 26-latek.

W czołowej "30" rywalizację ukończyło jeszcze dwóch reprezentantów Polski. Adam Cieślar zajął 22. miejsce, natomiast Paweł Słowiok 29. Gorzej spisał się Paweł Twardosz, który ukończył zmagania na 51. pozycji.

Naszych zawodników czeka jeszcze start w rywalizacji drużynowej, który zaplanowano na sobotę (2 marca).

Czy polscy kombinatorzy ukończą zmagania drużnowe w czołowej ósemce?