Paweł Słowiok mistrzem Polski w kombinacji norweskiej, Adam Cieślar drugi

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / EXPA/ JFK / Na zdjęciu: Adam Cieślar
Newspix / EXPA/ JFK / Na zdjęciu: Adam Cieślar

Paweł Słowiok (AZS AWF Katowice) wygrał w Wiśle mistrzostwa Polski w kombinacji norweskiej. Srebrny medal zdobył Adam Cieślar (AZS AWF Katowice).

Paweł Słowiok prowadził już po serii skoków narciarskich na dużej skoczni w Wiśle. Uzyskał 125,5 metra, a także 123,9 punktu. Adam Cieślar wylądował na 125. metrze i zdobył 123 punkty. Obrońca tytułu miał trzy sekundy straty do lidera.

Trzecie miejsce z dorobkiem 118 "oczek" podczas pierwszej części zmagań zajął Michał Gut-Chowaniec (LKS Poroniec Poronin), który skoczył 122,5 metra. Do liczącego 10 kilometrów biegu na nartorolkach wystartował 23 sekundy po pierwszym zawodniku.

Słowiok minął linię mety 1.3 sekundy przed Cieślarem. Na trzecim stopniu podium stanął Wojciech Marusarz (AZS Zakopane). Po serii skoków zajmował szóstą pozycję. Do zwycięzcy stracił 2 minuty i 9.4 sek. Czwarty był Paweł Twardosz (PKS Olimpijczyk Gilowice), piąty Gut-Chowaniec, a szósty Paweł Chyc (TS Wisła Zakopane).