Magnus Krog i Joergen Graabak wygrali sprint drużynowy w Val di Fiemme

Magnus Krog i Joergen Graabak wygrali w Val di Fiemme sprint drużynowy zaliczany do Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Norwegowie prowadzili już po pierwszej części rywalizacji.

Każdy z zawodników oddał po jednym skoku na dużej skoczni oraz przebiegł 7,5 kilometra (5 razy po 1,5 km). W pierwszej kolejce najlepiej spisał się Bernhard Gruber. Austriak wylądował na 127. metrze. 32 kombinatorów ruszało z 23. belki startowej. Później zmieniły się warunki i odległości były znacznie dłuższe niż na początku. Trzech następnych kombinatorów ruszało z 17. belki. Do 142. metra doleciał Samuel Costa. Włoch upadł i po jego występie konkurs przerwano na kilkanaście minut.

Ostatnich pięciu zawodników startowało już z dziewiątej platformy. W tym gronie znalazł się Joergen Graabak. Norweg zdobył najwięcej punktów podczas serii skoków - 154,2. Adam Cieślar i Szczepan Kupczak zajęli 11. pozycję w skokach, a do biegu nie przystąpili.

Drugą pozycję zajmowali Francois Braud i Maxime Laheurte. Ostatecznie zostali oni sklasyfikowani na trzecim miejscu. Bieg przed nimi ukończyli, oprócz triumfatorów, Tobias Haug oraz Tino Edelmann.

W tej konkurencji nie startowało trzech czołowych zawodników klasyfikacji generalnej: Eric Frenzel, Akito Watabe i Fabian Riessle. Nie wzięli udziału też Johannes Rydzek, Wilhelm Denifl i Ilkka Herola, a to oznacza, że w sprincie drużynowym uczestniczył tylko jeden kombinator z czołowej szóstki wtorkowych zmagań w Kuopio - Graabak.

Graabak po raz piąty wygrał drużynowy sprint zaliczany do Pucharu Świata. W 2013 roku jego partnerem był Mikko Kokslien. W 2014 oprócz urodzonego 26 kwietnia 1991 roku Norwega ze zwycięstwa dwukrotnie cieszył się Haavard Klemetsen. Natomiast w 2015 (również w Val di Fiemme) w duecie obok mistrza olimpijskiego z Soczi był Jan Schmid. Graabak na podium stanął też z Magnusem Moanem, ale nie najwyższym, a drugim stopniu.