Giro d'Italia 2019. Richard Carapaz wygrał klasyfikację generalną. Rafał Majka awansował

102. edycja Giro d'Italia przechodzi do historii, a jako zwycięzca zapisał się w niej Richard Carapaz. Rafał Majka w niedzielę był piętnasty i w generalce wskoczył na szóstą pozycję.

Robert Czykiel
Richard Carapaz East News / LUK BENIES/AF / Na zdjęciu: Richard Carapaz
W niedzielę kolarze wystartowali w 21. etapie Giro d'Italia 2019. W Weronie odbyła się jazda indywidualna na czas na dystansie 17 kilometrów. Na trasie najbardziej wymagający był podjazd czwartej kategorii, a meta znajdowała się w starożytnym amfiteatrze.

Giro 2019. Lopez wściekły na kibica. Zaczął go bić! (wideo) >>

Najszybszy był Chad Haga z Team Sunweb, który do mety dojechał w niewiele ponad 22 minuty (dokładnie 22:07). Kolejne miejsca na podium przypadło zawodnikom Lotto Soudal, czyli Victorowi Campenaertsowi oraz Thomas De Gendtowi.

Z Polaków najlepszy był Rafał Majka, który zajął piętnaste miejsce. Kolarz Bora-Hansgrohe miał 40 sekund straty do zwycięzcy. Powody do zadowolenia miał polski zespół CCC Team, bo Josef Cerny miał szósty czas.

Giro d'Italia: o krok od groźnego wypadku. Mężczyzna wrzucił na trasę rower (wideo) >>

Klasyfikację generalną wygrał Richard Carapaz, który w niedzielę był 36. Drugie miejsce zajął Vincenzo Nibali, a trzeci był Primoz Roglic. Majka ostatecznie awansował na szóstą pozycję.