Tour de France 2018: triumf BMC Racing Team w jeździe drużynowej na czas, Greg Van Avermaet nowym liderem wyścigu

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / KIM LUDBROOK / Greg Van Avermaet
PAP/EPA / KIM LUDBROOK / Greg Van Avermaet

Grupa BMC Racing Team z Gregiem Van Avermaetem na czele wygrała 3. etap wyścigu Tour de France 2018, a mianowicie jazdę drużynową na czas. Dzięki temu Belg został nowym liderem zmagań. Ekipa Team Sky Kwiatkowskiego była 2., a Bora-Hansgrohe Majki 7.

W poniedziałek, po dwóch dniach rywalizacji w TdF, na kolarzy czekał 35,5-kilometrowy odcinek jazdy drużynowej na czas Cholet - Cholet.

W koszulce lidera do walki przystępował Peter Sagan, który wygrał drugi - niedzielny - etap. Jednakże zwycięstwo BMC z czasem 38:46 sprawiło, że na pierwszą pozycję w "generalce" awansował Van Avermaet. Natomiast słowacki mistrz świata spadł z 1. na 80. lokatę.

Na poniedziałkowym etapie dobrze spisała się drużyna Sky, która wywalczyła drugie miejsce, a Michał Kwiatkowski przesunął się ze 117. na 66. pozycję w klasyfikacji generalnej.

Poniżej oczekiwań zaprezentowała się ekipa Bora-Hansgrohe, która była 7. Najwyżej sklasyfikowany zawodnik z tej grupy, czyli Rafał Majka jest 11. w "generalce" i traci do lidera 50 sekund.

We wtorek kolarze pokonają 195-kilometrowy płaski odcinek La Baule - Sarzeau.

Wyniki III etapu Tour de France 2018 (jazda drużynowa na czas, Cholet - Cholet):