Bob Jungels wygrał Liege-Bastogne-Liege. Michał Kwiatkowski na 29. pozycji

Bob Jungels (Quick-Step Floors) wygrał klasyk Liege-Bastogne-Liege 2018. Wśród kobiet triumfowała Anna van der Breggen (Boels-Dolmans).

Piotr Ziemka
kolarski peleton Getty Images / Chris Graythen / Na zdjęciu: kolarski peleton
Uczestnicy 104. edycji wyścigu Liege-Bastogne-Liege mieli do pokonania 258,5 kilometra. 20 kilometrów przed metą na podjeździe Cote de la Roche aux Faucons (1300 metrów długości, 11 procent średniego nachylenia) zaatakował i objął prowadzenie Bob Jungels. Luksemburczyk z zespołu Quick-Step Floors zachował pierwsze miejsce do końca.

Jako drugi metę minął Michael Woods. 37 sekund do zwycięzcy stracił również Romain Bardet. Na czwartej pozycji został sklasyfikowany Julian Alaphilippe.

29. był Michał Kwiatkowski, 57. Rafał Majka, a 72. Tomasz Marczyński.

DNF Łukasz Wiśniowski Polska Sky Nie ukończył

Kobiety przejechały 118,5 kilometra. Zwyciężyła, tak jak w 2017 roku, Holenderka Anna van der Breggen. Na drugim stopniu podium stanęła Amanda Spratt. Australijka straciła do triumfatorki sześć sekund. Trzecia minęła metę inna kolarka zespołu Mitchelton-Scott - Annemiek Van Vleuten. Czternasta była Katarzyna Niewiadoma.