Grupa BMC wygrała jazdę drużynową w Tirreno-Adriatico. Team Sky z Michałem Kwiatkowskim na 3. miejscu

Drużynowa jazda na czas o długości 21 kilometrów i 500 metrów ze startem i metą w Lido di Camaiore rozpoczęła 53. edycję kolarskiego wyścigu Tirreno - Adriatico.

Piotr Ziemka
Rohan Dennis Getty Images / Bryn Lennon / Na zdjęciu: Rohan Dennis
Trzeci raz z rzędu drużynową jazdę na czas rozpoczynającą Tirreno-Adriatico wygrali kolarze grupy BMC. Damiano Caruso, Rohan Dennis, Patrick Bevin, Greg Van Avermaet, Stefan Kueng, Michael Schaer oraz Alberto Bettiol zwyciężyli z czasem 22 minut i 19 sekund. Do klasyfikacji zaliczany był czas zawodnika, który jako czwarty w swoim zespole minął metę. Pierwszy z członków zwycięskiej ekipy etap ukończył Caruso i to on zdobył koszulkę lidera klasyfikacji generalnej, tak jak to było w Tirreno-Adriatico  2017. Włoch oraz Van Avermaet zwyciężyli pierwszego dnia tego wyścigu również w sezonie 2016.

Drugi był zespół Mitchelton-Scott. Luke Durbridge, Daryl ImpeyAdam Yates, Michael Hepburn, Jack Bauer, Luka Mezgec i Caleb Ewan stracili do triumfatorów cztery sekundy.

Trzecie miejsce zajęła drużyna Sky: Geraint ThomasJonathan Castroviejo, Wasyl Kiryjenka, Michał Kwiatkowski, Christopher FroomeGianni Moscon, a także Salvatore Puccio.

Na siódmej pozycji została sklasyfikowana Bora-Hansgrohe z Maciejem BodnaremRafałem Majką i Peterem Saganem w składzie. Z kolei szesnasta była grupa Lotto Soudal z Tomaszem Marczyńskim. Sklasyfikowano 22 drużyny.

Wyścig złożony jest z siedmiu etapów. Ostatni odbędzie się 13 marca.

16. Lotto-Soudal 23:17

Czy któryś z kolarzy grupy BMC wygra indywidualny etap podczas wyścigu Tirreno-Adriatico w 2018 roku?