Jan Tratnik z grupy CCC Sprandi wygrał Tour de Slovaquie, Piotr Brożyna trzeci

Jan Tratnik z zespołu CCC Sprandi Polkowice wygrał wyścig Tour de Slovaquie. Na trzeciej pozycji uplasował się Piotr Brożyna.

Piotr Ziemka
kolarze grupy CCC Sprandi Polkowice Getty Images / Bryn Lennon / Na zdjęciu: kolarze grupy CCC Sprandi Polkowice
Wyścig dookoła Słowacji w 2017 roku złożony był z prologu oraz czterech etapów. Jan Tratnik spisał się najlepiej podczas rozpoczynającej zmagania jazdy indywidualnej na czas. Słoweniec utrzymał prowadzenie w Tour de Slovaquie do końca rywalizacji. Na kolejnych odcinkach był szósty, drugi, trzeci, a także dziewiętnasty.

Z piątego miejsca po trzech etapach na trzecie w klasyfikacji generalnej awansował inny zawodnik grupy CCC Sprandi Polkowice - Piotr Brożyna. Syn Tomasza Brożyny zwyciężył w klasyfikacji młodzieżowej. Drugi w "generalce" był Włoch Mattia Cattaneo (Androni Giocattoli).

Sukces Tratnika nie jest jedynym odniesionym 11 czerwca 2017 roku przez kolarzy drużyny z Polkowic. Triumfatorem Małopolskiego Wyścigu Górskiego został bowiem Maciej Paterski, który wygrał drugi oraz trzeci etap tych zmagań. Drugą lokatę w klasyfikacji końcowej zajął Paweł Bernas (Domin Sport). Z kolei na trzeciej pozycji uplasował się Duńczyk Jonas Wilsly (Rival Platform).

Tydzień wcześniej Paterski zwyciężył w innym etapowym wyścigu rozegranym w Polsce - Szlakiem Walk Majora Hubala.

Czy Jan Tratnik zdobędzie medal mistrzostw Słowenii w 2017 roku?