Nacer Bouhanni zwycięzcą 4. etapu Volta a Catalunya, Rafał Majka osiemnasty

Nacer Bouhanni wygrał czwarty etap 97. edycji wyścigu Volta Ciclista a Catalunya. Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Tejay van Garderen.

Piotr Ziemka
W czwartym dniu wyścigu dookoła Katalonii 2017 kolarze zamiast zaplanowanych 194 kilometrów przejechali 136. Etap skrócono z powodu opadów śniegu. 13 km przed metą - gdy zawodnicy mieli za sobą zaliczenie ostatniej górskiej premii - na zjeździe od peletonu oderwali się: Alejandro Valverde, Marc Soler (obaj z Movistaru), Christopher Froome (Sky) oraz David Gaudu (FDJ). Ta czwórka została złapana 5 km przed końcem.

Czas 3 godziny, 4 minuty i 27 sekund uzyskało 58 czołowych zawodników. W tym gronie byli między innymi: Rafał Majka, który uplasował się na osiemnastej pozycji, a także dwóch kolarzy z zespołu CCC Sprandi Polkowice. 31. był Felix Grossschartner, 58. zaś - Jan Hirt.

Zwyciężył Nacer Bouhanni. Dla Francuza z ekipy Cofidis to trzeci etapowy triumf w wyścigu Volta a Catalunya. W 2016 roku wygrał pierwszy oraz drugi etap.

Drugie miejsce zajął triumfator poniedziałkowego odcinka (Bouhanni finiszował wtedy drugi) - Davide Cimolai.

179. Mateusz Taciak Polska CCC +51:27

Czy Tejay van Garderen będzie liderem klasyfikacji generalnej po piątkowym etapie?