Wyścig Volta a Catalunya z 9 Polakami rozpoczęty. Davide Cimolai wygrał 1. etap

Dziewięciu Polaków stanęło na starcie zaliczanego do cyklu UCI World Tour wyścigu Volta Ciclista a Catalunya 2017. Pierwszy etap wygrał Davide Cimolai z ekipy FDJ.

Piotr Ziemka
Kolarze na trasie / Kolarze na trasie
W pierwszym dniu 97. edycji dookoła Katalonii kolarze mieli do pokonania 178,9 kilometra. Start i metę umiejscowiono w Calleli. Gdy do końca pozostawało 5 kilometrów zaatakował Cyril Gautier. Po dwóch minutach i trzydziestu sekundach prowadzenia Francuza złapał jednak peleton. Później samotnie uciekał jeszcze Peter Kennaugh z zespołu Sky, ale jego też doścignięto.

Jako pierwszy linię mety minął Davide Cimolai. Włoch triumfował na etapie Volta a Catalunya również w 2016 roku. Drugie miejsce zajął Nacer Bouhanni, który zwyciężył w Calleli podczas 96. edycji wyścigu dookoła Katalonii. Trzeci finiszował Kristian Sbaragli.

Najwyżej z grona zawodników jadącej z "dziką kartą" polskiej grupy CCC Sprandi Polkowice został sklasyfikowany Felix Grossschartner. Austriak był piętnasty. Najlepiej z Polaków spisał się 32. Paweł Poljański. Na 42. pozycji uplasował się Maciej Paterski, a na 52. - Rafał Majka.

We wtorek zostanie rozegrana jazda drużynowa na czas.

190. Mateusz Taciak Polska CCC Sprandi Polkowice +10:53

Czy któryś z Polaków uplasuje się w czołowej dziesiątce klasyfikacji końcowej wyścigu Volta a Catalunya 2017?