Maciej Bodnar wygrał etap wyścigu Driedaagse De Panne-Koksijde. Nie pokonał go nawet Tony Martin

Zdjęcie okładkowe artykułu: Kolarze na trasie
Kolarze na trasie

Maciej Bodnar wygrał jazdę indywidualną na czas w wyścigu Driedaagse De Panne-Koksijde (Trzy Dni De Panne-Koksijde). Zawodnicy mieli do pokonania 14 kilometrów i 200 metrów.

Maciej Bodnar przejechał ten dystans w 17 minut i 39 sekund. Taki sam czas uzyskało jeszcze dwóch kolarzy: Tony Martin oraz Tom Bohli. O zwycięstwie decydowały więc setne części sekundy. Bodnar pokonał trzykrotnego mistrza świata w tej specjalności o 0.58 sek. Szwajcar stracił 0.77. Na dwunastej pozycji uplasował się Łukasz Wiśniowski, a na piętnastej - Marcin Białobłocki.

Bodnar wygrał jazdę indywidualną na czas w Driedaagse De Panne-Koksijde również w 2014 roku. Natomiast w 2012 zajął trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej. Na drugim miejscu został wtedy sklasyfikowany Lieuwe Westra.

Tym razem Holender triumfował w "generalce". Na ostatnim etapie zawodnik zespołu Astana zajął czwarte miejsce. W pierwszym dniu rywalizacji był trzeci. Miał wtedy taki sam czas jak zwycięzca Alexander Kristoff oraz Aleksiej Łucenko. Przed jazdą indywidualną Westra tracił 12 sekund do Norwega i 7 - do Kazacha.