Michał Kwiatkowski zaskoczył w Tour de France. "Nie sądziłem, że jest to możliwe"

Co to był za finisz! Michał Kwiatkowski w wielkim stylu wygrał 13. etap Tour de France. Co powiedział polski kolarz po dojechaniu do mety na pierwszej pozycji?

RS
Michał Kwiatkowski PAP/EPA / CHRISTOPHE PETIT TESSON / Na zdjęciu: Michał Kwiatkowski
Na ostatnich 12 kilometrach Michał Kwiatkowski ruszył do przodu i wyprzedził jadącą przed nim grupę kolarzy. Polak zdecydował się na kolejny atak i sam pomknął do mety. Na szczycie Grand Colombier finiszował z przewagą 47 sek. nad drugim Maximem van Gilsem.

- Nie byłem sam, miałem 18 towarzyszy w ucieczce. Ostatnia wspinaczka była po prostu szalona. UAE-Team Emirates mocno naciskał za naszymi plecami, ale nie jest łatwo złapać 19 kolarzy - powiedział na mecie Kwiatkowski.

Po trudnym podjeździe Polak finiszował ostatecznie na pierwszej pozycji. - Nie sądziłem, że jest to możliwe, ale oto jestem! - dodał nasz reprezentant.

Kwiatkowski po raz drugi w karierze wygrał etap w Tour de France. Wcześniej dokonał tego w 2020 roku.

W klasyfikacji generalnej liderem pozostał Jonas Vingegaard z przewagą 9 sekund nad Tadejem Pogacarem. Michał Kwiatkowski zajmuje po 13. etapie 45. pozycję. Przed nim jest jeszcze jeden Polak, Rafał Majka (24. miejsce).

Czy Michał Kwiatkowski wygra jeszcze etap w Tour de France?