Mateusz Polaczyk okradziony. Kajakarz ma duży problem przed MŚ

Jeden z najlepszych polskich kajakarzy górskich, Mateusz Polaczyk, został okradziony. Polakowi tuż przed mistrzostwami świata skradziono cenne wiosło.

Łukasz Witczyk
Mateusz Polaczyk / Na zdjęciu: Mateusz Polaczyk

Sprzęt był specjalnie zaprojektowany dla Mateusza Polaczyka. Jedyne takie wiosło na świecie było spakowane w kajaku. Polak na swoim profilu na Facebooku zamieścił specjalny post, w którym prosi o pomoc w odnalezieniu cennego sprzętu.

Polaczyk to główny kandydat do medalu tegorocznych mistrzostw świata w slalomie K-1. Polak to dwukrotny wicemistrz globu w tej konkurencji (2011, 2015), a podczas igrzysk olimpijskich w Londynie zajął czwartą pozycję.

Polak w tym sezonie prezentuje nierówną formę. W czerwcu został mistrzem Europy, ale w zawodach Pucharu Świata 29-letni slalomista spisywał się poniżej oczekiwań. Ani razu rywalizacji nie zakończył w czołowej dziesiątce.

Czy Mateusz Polaczyk zdobędzie medal MŚ?