Centymetry dzieliły go od mety. Polak skomentował wypadnięcie z trasy

Na półmetku rywalizacji w slalomie na igrzyskach olimpijskich Michał Jasiczek zajmował 30. miejsce. W drugim przejeździe zaryzykował i wypadł z trasy. W rozmowie z TVP Sport skomentował tę sytuację.

Mateusz Kozanecki
Michał Jasiczek Getty Images / Sean M. Haffey / Na zdjęciu: Michał Jasiczek
Michał Jasiczek znalazł się w gronie 52 zawodników, którzy zdołali ukończyć pierwszy przejazd w slalomie. Tyle szczęścia nie miał Paweł Pyjas, który wypadł z trasy i był nieklasyfikowany.

Jasiczek natomiast zajął 30. miejsce i jako pierwszy mógł ruszać na trasę drugiego przejazdu. Postanowił zaryzykować i to niestety się nie opłaciło. Polak wypadł z trasy tuż przed samą metą - zabrakło mu jednej tyczki.

Ostatecznie on również nie był został sklasyfikowany. Jak sam przyznał, odległa pozycja na igrzyskach w Pekinie go nie interesowała.

- Może mógłbym dotrzeć do mety, ale 30. miejsce mnie nie interesuje - skomentował na gorąco Michał Jasiczek w rozmowie z TVP Sport.

- Musiałem zaatakować. Przy 30. miejscu może zadowoliłbym babcię, która pogratulowałaby mi tego, że byłem na mecie. Chcę więcej - dodał reprezentant Polski.

Zwyciężył Clement Noel. Francuz zaatakował z szóstej pozycji i wywalczył złoto. Srebrny medal zdobył Johannes Strolz z Austrii, a podium uzupełnił Norweg Sebastian Foss-Solevaag.

Sekundy dzieliły ich od porażki, ale zagrają o medale. Zdecydowały rzuty karne!