Niezłe występy Polaków. Sprawdź, co działo się w niedzielę na igrzyskach

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Maddie Meyer / Na zdjęciu: Monika Hojnisz-Staręga
Getty Images / Maddie Meyer / Na zdjęciu: Monika Hojnisz-Staręga

Szóste miejsce sztafety w short tracku, dziewiąte Moniki Hojnisz-Staręgi i Kai Ziomek, niezłe skoki Dawida Kubackiego na treningu - niedziela na igrzyskach olimpijskich Pekin 2022 była dla polskich sportowców całkiem udana.

Hojnisz blisko podium

Monika Hojnisz-Staręga zaliczyła świetny występ w biegu pościgowym na 10 km. Reprezentantka Polski ruszała z 16. miejsca, a ostatecznie rywalizację ukończyła na 9. pozycji. Do podium zabrakło jej niewiele - Polka zaliczyła bowiem dwa pudła na pierwszym strzelaniu, a do trzeciej Tiril Eckhoff straciła 40 sekund. W rywalizacji mężczyzn dopiero 54. był Grzegorz Guzik.

Trenowali przed drużynówką

Tylko dwóch reprezentantów Polski - Dawid Kubacki i Stefan Hula - przystąpili do niedzielnych treningów na dużej skoczni w Zhangjiakou. Brązowy medalista z normalnego obiektu zajął 11. i 5. miejsce. Hula natomiast był 15. i 12. Najstarszy zawodnik w kadrze nie załapał się do składu na drużynówkę.

[nextpage]

Polki blisko dziesiątki

Kaja Ziomek i Andżelika Wójcik nie zdołały wywalczyć medalu na swoim koronnym dystansie. Minimalnie lepiej spisała się pierwsza z nich, która zajęła 9. miejsce. Wójcik była z kolei 11. Zwyciężyła Amerykanka Erin Jackson.

Dobry występ w sztafecie

Już sam udział Polek w rywalizacji sztafet w short tracku był dużym osiągnięciem. W Pekinie Biało-Czerwone wystąpiły w finale B, a całe zmagania ukończyły na dobrej, szóstej pozycji. W składzie znalazły się Nikola Mazur, Natalia Maliszewska, Kamila Stormowska i Patrycja Maliszewska, dla której to były ostatnie igrzyska.

EPA/JEAN-CHRISTOPHE BOTT

Szwajcar górą w zjeździe

W bardzo trudnych warunkach toczyła się rywalizacja w slalomie gigancie. Drugi przejazd trzeba było opóźnić. Po zwycięstwo sięgnął Szwajcar Marco Odermatt, który o 0,19 s wyprzedził Zana Kranjca. Michał Jasiczek i Paweł Pyjas nie ukończyli swoich przejazdów.

EPA/KIMIMASA MAYAMA

Rosjanie nie dali szans rywalom

Reprezentanci Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego zdeklasowali swoich w sztafecie 4x10 km w biegach narciarskich. Podium uzupełnili Norwegowie i Francuzi. W stawce 14 zespołów zabrakło reprezentacji Polski.