Pekin 2022. Silny wiatr zmorą zjazdowców. Ostatni trening odwołany

Na sobotę w igrzyskach olimpijskich w Pekinie zaplanowany był trzeci trening zjazdu (narciarstwo alpejskie). Został jednak odwołany z powodu bardzo silnego wiatru. Swoje próby wykonało tylko trzech zawodników.

Łukasz Iwanek
narciarstwo alpejskie AFP / Christophe Pallot / Na zdjęciu: narciarstwo alpejskie
Specjaliści od zjazdu w narciarstwie alpejskim w XXIV Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Pekin 2022 rywalizują od czwartku. Wtedy odbył się pierwszy trening panów. Miał on nieoczekiwanego zwycięzcę, którym został Szwajcar Stefan Rogentin. Dzień później zwyciężył Norweg Aleksander Aamodt Kilde, lider klasyfikacji zjazdowej Pucharu Świata.

Trzeci i ostatni trening zaplanowany był na godz. 4:00 czasu polskiego w sobotę. Swoje próby wykonało tylko trzech zawodników. Byli nimi Austriak Matthias Mayer, Włoch Christof Innerhofer i Kilde.

Mayer to mistrz olimpijski w tej specjalności z Soczi (2014). Cztery lata temu w Pjongczangu Austriak zdobył złoty medal w supergigancie. Innerhofer osiem lat temu w Rosji wywalczył srebrny krążek w zjeździe i brązowy w kombinacji. Włoch jest mistrzem świata w supergigancie z 2011 roku (Garmisch-Partenkirchen).

Najszybszy okazał się Kilde, który uzyskał czas 1:44,96. Trening został odwołany. Powodem był bardzo silny wiatr, który mocno dokuczał zjazdowcom również dzień wcześniej. W piątek początek treningu został opóźniony o godzinę.

Rywalizację o medale w zjeździe mężczyzn zaplanowano na niedzielę 6 lutego. Początek o godz. 4:00 czasu polskiego.