Cztery pożegnania w badmintonie. Nie był to dzień Polaków

Sześcioro Polaków rozegrało w środę mecze w badmintonie w Igrzyskach Europejskich 2023. Nikt nie mógł cieszyć się z wywalczenia awansu z grupy.

Miłosz Bochat startuje w deblu z Robertem Cybulskim Instagram / Miłosz Bochat / Miłosz Bochat startuje w deblu z Robertem Cybulskim
Wiktoria Dąbczyńska zagrała na zakończenie rywalizacji w grupie z Kirsty Gilmour z Wielkiej Brytanii i została pokonana w dwóch setach 9-21, 12-21. Gilmour zajęła pierwsze miejsce w tabeli przed Jaymie Laurens z Holandii, Eleni Christodoulou z Cypru oraz Dąbczyńską. Polka w tym zestawieniu poniosła komplet trzech porażek.

Dominik Kwinta poniósł porażkę z Viktorem Axelsenem z Danii. Oba sety w tym meczu zakończyły się wygraną zawodnika ze Skandynawii 21-7. Kwinta zakończył fazę grupową na trzecim miejscu za Axelsenem, Giovannim Totim z Włoch. Wyprzedzenie Teodora Ioana Cioroboiu z Rumunii to było za mało do awansu.

Zła wiadomość dotarła również z turnieju deblistek. Dominika Kwaśnik i Kornelia Marczak przegrały w dwóch setach z Kati-Kreet Marran oraz Heliną Ruutel z Estonii. Bardziej wyrównana była pierwsza partia, ale również w niej Polkom nie udało się postawić na swoim. Kwaśnik i Marczak znalazły się w tabeli grupy na trzecim miejscu za Estonkami, a także Gabrielą i Stefanią Stojewą z Bułgarii.

Miłosz Bochat i Robert Cybulski nieco poprawili samopoczucie sympatykom badmintona z Polski. Problem w tym, że niespodziewana wygrana w trzech setach z Alexandrem Dunnem i Adamem Hallem także była pożegnalna. Debel Polaków stracił szansę na awans już we wcześniejszych dniach i także zakończył start w Igrzyskach Europejskich po trzech meczach w grupie.

Faza grupowa w badmintonie:

Kirsty Gilmour (Wielka Brytania) - Wiktoria Dąbczyńska (Polska) 21-9, 21-12
Viktor Axelsen (Dania) - Dominik Kwinta (Polska) 21-9, 21-9
Kati-Kreet Marran (Estonia) / Helina Ruutel (Estonia) - Dominika Kwaśnik (Polska) / Kornelia Marczak (Polska) 21-17, 21-7
Miłosz Bochat (Polska) / Robert Cybulski (Polska) - Alexander Dunn (Wielka Brytania) / Adam Hall (Wielka Brytania) 11-21, 24-22, 21-19

Czy badmintoniści z Polski rozczarowali w Igrzyskach Europejskich 2023?