Hokejowe Mistrzostwa Świata III Dywizji: Grecja - Turcja 1:9

Kolejne zwycięstwo odnieśli Turcy, którzy po czwartkowym zwycięstwie z Mongolią tym razem szans nie dali reprezentacji Grecji. Konsekwentna gra od początku spotkania sprawiła, że ekipa Turcji rozgromiła Grecję 9:1.

Mariusz Wójcik

Bardzo szybko, bo w 1. minucie i 33. sekundzie wynik spotkania otworzył Emrah Ozmen. W 11. minucie po golu dołożyli: Deniz Ince oraz Mustafa Yapicilar. Początek drugiej odsłony to szybkie trafienie Greków, którzy grali w podwójnej przewadze. Na listę strzelców w 22. minucie wpisał się Athanasios Kesidis. Jak się później okazało było to jedynie trafienie Greków, a kolejne gole dołożyli za to Turcy. Dzięki trafieniu Onura Eroglu oraz dwóm bramkom Emraha Ozmen Turcja prowadziła z Grecją już 6:1. Zawodnicy Turcji strzelali nawet w osłabieniu. W 46. minucie podobnie jak przy poprzednim golu na lodzie przebywało tylko czterech reprezentantów, a mimo to na listę strzelców wpisał się Erdogan Coskun. Po chwili Turcja grała w komplecie, a kolejne gole dołożyli Erdogan Coskun i Egemen Tasboga. Ostatecznie Turcy zwyciężyli nad Grecja różnicą ośmiu goli.

Grecja - Turcja 1:9 (0-3, 1-3, 0-3)
0:1 - Emrah Ozmen (Yucel Citak) 2'
0:2 - Deniz Ince (Oktay Yavuzarslan, Cengiz Akyildiz) 11' PP1
0:3 - Mustafa Yapicilar (Erdogan Coskun, Caner Baykan) 11'
1:3 - Athanasios Kesidis (Nikolaos Papadoupulos, Themistoklis Lambridis) 22' PP2
1:4 - Onur Eroglu (Yucel Citak, Deniz Ince) 30'
1:5 - Emrah Ozmen (Onur Eroglu, Yucel Citak) 30'
1:6 - Emrah Ozmen (Onur Eroglu, Deniz Ince) 35' SH1
1:7 - Erdogan Coskun (Caner Baykan, Mustafa Yapicilar) 46' SH1
1:8 - Erdogan Coskun (Mustafa Yapicilar, Yavuz Karakoc) 48'
1:9 - Egemen Tasboga (Ufuk Guclu, Oktay Yavuzarslan) 49' PP1

Grecja: Fiotakis (Ploutsis) - Koufis, G.Kalyvas, D.Kalyvas, Iatridis, Papadopoulos - Pachos, Ziakas, Valsamas-Rallis, Tilios, Kesidis - Chatzigiannis, Giatagantzidis, Souras, Lambridis, Lempesis - Efkarpidis, Kaminis.

Turcja: Ozbaydogan (Ucele) - Baykan, Cetinakaya, Karakoc, Yapicilar, Coskun, Ince, Akyildiz, Eroglu, Omen, Yavuzarslan, Guclu Ufukozturk, Tasboga, Citak, Solak, Karabulut.