MŚ w hokeju: Węgrzy nie pomogli Polsce

Zdjęcie okładkowe artykułu: AFP /  /
AFP / /

Kazachstan w meczu otwierającym ostatnią serię gier w MŚ Dywizji 1A w Kijowie pokonał Węgrów 3:1. Rezultat ten nie pomógł marzącej o awansie do elity reprezentacji Polski.

Pierwszy mecz ostatniej serii gier MŚ Dywizji 1A w Kijowie nie rozpoczął się po myśli Węgrów, na wygraną których liczyli reprezentanci Polski. Do dwunastej minuty to Kazachstan był wyraźnie stroną dominującą.

Liczne strzały przyniosły dwubramkowe prowadzenie po celnych uderzeniach Kevina Dallmana i Nikity Mikhailisa. Madziarzy rozkręcili się dopiero na ostatnich osiem minut, podczas ktorych bombardowali bramkę Witalija Kolesnika.

Grając w przewadze w 18. minucie kontaktową bramkę zdobył Kalvin Sagert. Węgrzy mieli jeszcze szanse wyrównać przed końcową syreną, lecz Kazachom udało się przetrwać.

W drugiej tercji zakończonej bez większej historii utrzymał się rezultat z pierwszych 20 minut. Węgrzy mieli swoje szanse w dwóch okresach gry w przewadze, ale nie wyrównali wyniku.

W ostatniej tercji tempo meczu spadło jeszcze bardziej, a bezradni Węgrzy uderzali głową w mur próbując skonstruować swoje ataki przeciwko dobrze ustawionej defensywie Kazachstanu. W końcówce na 3:1 podwyższył najskuteczniejszy gracz turnieju Nigel Dawes, który trafił w ostatnich sekundach do pustej bramki.

Porażka Węgrów nie pomogła reprezentacji Polski. Biało-Czerwoni mogą wciąż awansować jeśli pokonają Austrię, a w ostatnim spotkaniu kijowskiego turnieju Ukraina wygra z Koreą Południową.

Węgry - Kazachstan 1:3 (1:2, 0:0, 0:1) 0:1 - Dallman (Dawes, Boyd) 3' 0:2 - Mikhailis (Sagadajew) 11' 1:2 - Sagert (Gallo) 18' (5 na 4) 1:3 - Dawes (Bochenski) 60' (do pustej bramki)

Strzały 32-27

Kary: 10-8

Wyniki MŚ w hokeju na lodzie Dywizji 1A:

sobota, 22 kwietnia Węgry - Ukraina 5:3 (1:1, 1:2, 3:0) Korea Południowa - Polska 4:2 (1:0, 1:1, 2:1) Kazachstan - Austria 3:2 (2:0, 0:2, 1:0)

niedziela, 23 kwietnia Korea Południowa - Kazachstan 5:2 (1:1, 0:1, 4:0) Polska - Ukraina 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

poniedziałek, 24 kwietnia Węgry - Austria 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)

wtorek, 25 kwietnia Kazachstan - Polska 1:0 dogr. (0:0, 0:0, 0:0, 1:0) Węgry - Korea Południowa 1:3 (0:0, 1:1, 0:2) Ukraina - Austria 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

środa, 26 kwietnia Kazachstan - Ukraina 4:2 (2:0, 0:2, 2:0)

czwartek, 27 kwietnia Polska - Węgry 2:0 (0:0, 2:0, 0:0) Austria - Korea Południowa 5:0 (3:0, 1:0, 1:0)

piątek, 28 kwietnia Węgry - Kazachstan 1:3 (1:2, 0:0, 0:1) Polska - Austria godz. 16:00 Korea Południowa - Ukraina godz. 19:30