MŚ w hokeju: zwiększają się szanse na awans Polaków

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Stanisław Rozpędzik /
PAP / Stanisław Rozpędzik /

Reprezentacja Austrii rozbiła w ostatnim meczu czwartej serii gier MŚ Dywizji 1A Koreę Południową 5:0 i została nowym liderem grupy. Wynik ten może nieoczekiwanie pomóc reprezentacji Polski.

Austriacy schodzili do szatni z prowadzeniem 3:0 już po pierwszych 20 minutach. Gole dla reprezentacji spod znaku czarnego Orła zdobywali Lukas Haudum, Brian Lebler i Dominique Heinrich.

W drugiej tercji prowadzenie podwyższył najskuteczniejszy zawodnik Austriaków na tym turnieju 24-letni Konstantin Komarek. Rezultat meczu w ostatniej tercji ustalił Steven Strong, który pokonał Sung-Je Parka zastępującego w bramce Matta Daltona.

Zwycięstwo z Koreą Południową dało podopiecznym Rogera Badera pozycję lidera grupy. Austriacy zrównali się punktami ze swoim ostatnim rywalem. Oczko mniej ma zajmujący trzecie miejsce Kazachstan.

Wygrana Austrii to również dobra wiadomość dla reprezentacji Polski. Biało-Czerwoni w ostatniej kolejce i tak potrzebowali zwycięstwa z nowym liderem, by myśleć o awansie do elity. Ponadto musi być spełniony jeden z dwóch punktów: przegrana Kazachstanu z Węgrami lub Korei z Ukrainą. Azjaci utrudnili sobie sytuację czwartkową porażką z Austrią i przez co mogą również zostać wyprzedzeni przez Polskę.

Austria - Korea Południowa 5:0 (3:0, 1:0, 1:0) 1:0 - Haudum 13' 2:0 - Lebler (Ganahl, Hunderpfund) 13' 3:0 - Heinrich (Lebler, Ganahl) 17' 4:0 - Komarek (Heinrich, Raffl) 25' 5:0 - Strong (Schlacher) 50'

Strzały: 36 - 25 Kary: 4-6

Wyniki MŚ w hokeju na lodzie Dywizji 1A:

sobota, 22 kwietnia Węgry - Ukraina 5:3 (1:1, 1:2, 3:0) Korea Południowa - Polska 4:2 (1:0, 1:1, 2:1) Kazachstan - Austria 3:2 (2:0, 0:2, 1:0)

niedziela, 23 kwietnia Korea Południowa - Kazachstan 5:2 (1:1, 0:1, 4:0) Polska - Ukraina 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

poniedziałek, 24 kwietnia Węgry - Austria 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)

wtorek, 25 kwietnia Kazachstan - Polska 1:0 dogr. (0:0, 0:0, 0:0, 1:0) Węgry - Korea Południowa 1:3 (0:0, 1:1, 0:2) Ukraina - Austria 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

środa, 26 kwietnia Kazachstan - Ukraina 4:2 (2:0, 0:2, 2:0)

czwartek, 27 kwietnia Polska - Węgry 2:0 (0:0, 2:0, 0:0) Austria - Korea Południowa 5:0 (3:0, 1:0, 1:0)

piątek, 28 kwietnia Węgry - Kazachstan godz. 12:30 Polska - Austria godz. 16:00 Korea Południowa - Ukraina godz. 19:30