MŚ U-20: Amerykanie nie dali szans Słowacji

Zdjęcie okładkowe artykułu: AFP /  /
AFP / /

Młodzi hokeiści reprezentacji Stanów Zjednoczonych pokonali pewnie w swoim drugim meczu młodzieżowych mistrzostw świata Słowację 5:2. Drugie zwycięstwo odnieśli również Szwedzi.

O zwycięstwie Amerykanów nad Słowakami przesądziła druga tercja wygrana przez Jankesów aż 3:0. Trzy bramki w odstępie dziesięciu minut zdobyli Tage Thompson, Charles McAvoy i Troy Terry.

Kolejnym rywalem USA w czwartkowy wieczór czasu polskiego będą Rosjanie. Słowacja zagra w piątek z Łotwą o awans do fazy pucharowej turnieju w Kanadzie.

W meczu grupy A blisko sprawienia kolejnej niespodzianki byli Szwajcarzy. Po pokonaniu Czechów Helweci długo stawiali opór faworyzowanej Szwecji.

Trzy Korony wygrały mecz po dwóch golach w ostatnich pięciu minutach trzeciej tercji. Jednego z nich zdobył 19-letni Joel Eriksson, który zakończył mecz z dorobkiem dwóch bramek.