NHL: Zwycięstwo i dramat Tampa Bay

Zdjęcie okładkowe artykułu: AFP
AFP

Broniący tytułu mistrza Konferencji Wschodniej - Tampa Bay Lightning pokonali pewnie w pierwszym meczu finałowym ekipę Pittsburg Penguins 3:1. Niestety "Błyskawice" okupiły zwycięstwo kontuzją bramkarza Bena Bishopa.

Podstawowy golkiper zespołu z Tampy, Ben Bishop musiał opuścić lodowisko jeszcze w pierwszej tercji przy stanie 0:0. Wyniesionego na noszach bramkarza zastąpił młody rezerwowy 21-letni Andrei Vasilevskiy.

Kilka minut po fatalnej informacji dla gości meczu w Consol Energy Center padł pierwszy gol dla Lightning autorstwa Alexa Killorna. Bramka pozwoliła drużynie z Tampy odzyskać wigor, gdyż do tego czasu lepsze wrażenie sprawiali gospodarze z Pittsburga, którzy oddali 10 celnych strzałów na bramkę "Błyskawic".

W drugiej tercji po upływie ledwie 150 sekund było już 2:0 po golu Ondreja Palata. Czech uderzył celnie na pustą bramkę dobijając strzał Valtteriego Filppuli. W końcówce tercji prowadzenie podwyższył Jonathan Drouin, a do gola asystę dorzucił Palat.

"Pingiwny" zdobyły pierwszego gola jeszcze przed końcową syreną drugiej tercji za sprawą Patrica Hornqvista. Było to jednak wszystko na co pozwoliła tego dnia defensywa Lightning, a także świetnie broniący Vasilevskiy.

Drugie starcie obu zespołów zaplanowano na poniedziałek 16 maja.

Finał Konferencji Wschodniej:

Pittsburgh Penguins - Tampa Bay Lightning 1:3 (0:1, 1:2, 0:0) 1:0 - Alex Killorn (Hedman) 19' 2:0 - Ondrej Palat (Filppula, Garrison) 23' 3:0 - Jonathan Drouin (Palat, Filppula) 39' 3:1 - Patric Hornqvist (Crosby, Kessel) 40'

Stan rywalizacji: 1-0 Lightning

{"id":"","title":""}