NHL: Błyskawice krok od finału konferencji

Zdjęcie okładkowe artykułu: AFP
AFP

Minione nocy Tampa Bay Lightning zrobili milowy krok w kierunku drugiego rzędu awansu do finału konferencji Wschodniej, pokonując po raz drugi na wyjeździe New York Islanders. O wyniku zdecydowała dogrywka.

Hala Barclays Center na Brooklynie musiała znów czekać ponad regulaminowy czas gry na rozstrzygnięcie czwartego starcia pomiędzy Lightning i Islanders. W dogrywce ponownie lepsi okazali się goście, którzy tak jak trzy dni wcześniej nie zaczęli najlepiej meczu.

Prowadzenie zapewnił "Wyspiarzom" w piątej minucie gry Kyle Okposo dla którego był to drugi gol w tegorocznym play off. Asysty przy strzale 28-latka zaliczyli Nikołaj Kulemin oraz Frans Nielsen.

Goście wyrównali dopiero w trzeciej tercji za sprawą Nikity Kucherova. 22-letni skrzydłowy z Rosji również trzy dni wcześniej w ostatnich sekundach zdecydował o remisie w regulaminowym czasie gry, w meczu numer trzy.

{"id":"","title":""}

Także tym razem Lightning nie czekali długo ze zdobyciem gola po rozpoczęciu dogrywki. Po upływie niecałych 100 sekund było po meczu za sprawą kapitalnego uderzenia z dystansu w wykonaniu Jasona Garrisona.

W serii do czterech zwycięstw Lightning potrzebują jeszcze jednej wygranej, by drugi rok z rzędu znaleźć się w finale konferencji Wschodniej. W drugiej parze równie blisko awansu są Pittsburgh Penguins, którzy sensacyjnie prowadzą z Washington Capitals 3-1.