PHL: Cracovia wyrównała stan! Będzie siódmy mecz o mistrzostwo!

Hokeiści Cracovii wygrali z GKS-em Tychy 3:2 w szóstym meczu finału play-off Polskiej Hokej Ligi. O mistrzowski Polski zdecyduje ostatni mecz w Krakowie.

Rafał Lichowicz
PAP/EPA / PAP/ Jacek Bednarczyk

W pierwszej tercji ofensywnie nastawiony zespół Cracovii wyszedł na dwubramkowe prowadzenie po golach Artsioma Bazhko i Damiana Kapicy. Gospodarze strzelili kontaktową bramkę jeszcze przed końcową syreną po strzale Bartosza Ciury.

W drugiej tercji długo utrzymywał się rezultat 2:1 dl przyjezdnych z Krakowoa. Na niecałe trzy minuty przed końcem świetnym strzałem popisał się Czeski atakujący "Pasów" Petr Sinagl, który wpakował krążeń do bramki obok bezradnego Stefana Zigardy'ego.

Tyszanie jeszcze w połowie trzeciej tercji zdobyli kontaktowego gola na 2:3 za sprawą akcji Jakuba Witeckiego. Mistrzowie Polski nie dali jednak rady doprowadzić do remisu i dogrywki, która przedłużałaby ich szansę na obronę tytułu na własnym lodowisku.

Cracovia dzięki zwycięstwu wyrównała stan rywalizacji na na 3-3. "Pasy" staną teraz przed szansą wywalczenia mistrzostwa Polski przed własną publicznością. W sobotę 26 marca zostanie rozegrany siódmy decydujący mecz w finale PHL.