EIHC w Sanoku: Polacy zdeklasowali rywali - relacja z meczu Polska - Rumunia

Dobrze zaczęła nasza reprezentacja zmagania w towarzyskim turnieju w Sanoku. Po dobrym spotkaniu biało-czerwoni rozgromili Rumunię aż 9:0. Warto odnotować jubileuszowe trafienie Leszka Laszkiewicza, który dogonił Walentego Ziętarę w klasyfikacji strzelców reprezentacji Polski. W sobotę Polacy zmierzą się z Holendrami.

Przemysław Urbański

Dobrze rozpoczęli to spotkanie nasi reprezentanci i co ważne sprzyjało im szczęście. Już drugi celny strzał zakończył się sukcesem, a wynik meczu uderzeniem z niebieskiej linii otworzył Marian Csorich. W 7 minucie było już 2:0 po tym, jak dokładne podanie Krzysztofa Zapały na bramkę zamienił Mikołaj Łopuski. W tej części meczu nasi zawodnicy prezentowali się bardzo dobrze. - Graliśmy składnie, szybko podawaliśmy krążek - ocenił po spotkaniu trener naszej kadry. Kolejne trzy bramki padły na przestrzeni 60 sekund. Najpierw po profesorsku zachował się Marcin Kolusz który położył obrońcę, potem Adriana Catrinoiego i spokojnie wrzucił krążek do sieci. Po chwili Tomasz Malasiński otrzymał fenomenalne podanie od Dariusza Gruszki i zdobył 4 gola. Gości dobił rozgrywający swój 50 mecz w reprezentacji Grzegorz Pasiut pakując gumę do pustej sieci.

W drugiej części meczu nasi reprezentanci nieco spuścili z tonu. - Gra się nieco załamała. Wysokie prowadzenie było w głowach - powie potem Wiktor Pysz - Za długo przetrzymywaliśmy krążek, z tego brały się kary - ocenił trener biało-czerwonych. Warto jednak odnotować 70 trafienie w kadrze naszego obecnie najlepszego zawodnika PLH Leszka Laszkiewicza. Zawodnik Cracovii wjechał łukiem z lewej strony i uderzył po długim rogu. Rumuński bramkarz był bez szans. Ponownie Catrino wyjmował krążek z sieci po wyśmienitym strzale Mateusza Danieluka. Zawodnik JKH GKS Jastrzębie wjechał odważnie przed bramkę gości i oddał mierzone uderzenie pod poprzeczkę.

W trzeciej tercji swoje trafienie zaliczył Piotr Sarnik. Kapitan Cracovii wstrzelił krążek przed bramkę Rumunów, który otarł się jeszcze o któregoś z defensorów gości i wpadł do bramki. Dziewiątęgo gola zdobył Damian Słaboń z podania Leszka Laszkiewicza. Do końca spotkania nasi reprezentanci starali się umieścić krążek w rumuńskiej bramce po raz dziesiąty. Bliski tego był dwukrotnie Leszek Laszkiewicz oraz Danieluk po podaniu Kolusza. Goście ambitnie grali do końca, ale Przemysław Odrobny zdołał drugi raz z rzędu zachować czyste konto stojąc w polskiej bramce.

Nasi reprezentanci rozegrali dobre spotkanie zwłaszcza w pierwszej tercji. W grze naszych zawodników widać było jeszcze sporo przestojów i z pewnością będzie to dobry materiał do przemyśleń dla trenera biało-czerwonych. Po meczu trener Wiktor Pysz był zadowolony z wyniku, zwłaszcza po pierwszej tercji. Wie jednak, że w sobotę może nie być już tak łatwo. - Drugi mecz będzie trudniejszy. Holendrzy grają głęboką defensywą, twardo - przyznał polski szkoleniowiec. Początek meczu Polska - Holandia o godzinie 20.

Polska - Rumunia 9:0 (5:0, 2:0, 2:0)

1:0 - Marian Csorich (Krystian Dziubiński) ‘2
2:0 - Mikołaj Łopuski (Krzysztof Zapała, Marcin Kolusz) ‘7 5/4
3:0 - Marcin Kolusz (Krzysztof Zapała) ‘14
4:0 - Tomasz Malasiński (Dariusz Gruszka) ‘14
5:0 - Grzegorz Pasiut (Radosław Galant, Jakub Witecki) ‘14
6:0 - Leszek Laszkiewicz (Damian Słabon, Piotr Sarnik) ‘32
7:0 - Mateusz Danieluk (Dariusz Gruszka, Krystian Dziubiński) ’33