MŚ w hokeju: Słowacy przerywają złą passę

Po trzech przegranych meczach, gospodarze Mistrzostw pokonali reprezentację Danii. Duńczycy strzelili swoją jedyną bramkę w pierwszych minutach spotkania, ale potem to Słowacy dyktowali warunki na lodzie wygrywając 4:1.

Paulina Szulc

Reprezentacja Słowacji przystąpiła do spotkania podrażniona trzema porażkami z rzędu i zmobilizowana do przerwania złej passy w meczu z Danią. Jednak spotkanie rozpoczęło się pomyślnie dla podopiecznych Pera Backmana, którzy już w czwartej minucie otworzyli wynik. Mads Christensen w akcji sam na sam z Jaroslavem Halakiem zdobył pierwszego i jedynego gola. Do ataku ruszyli Słowacy i najpierw bramkę strzelił Jozef Stumpel, a potem Miroslav Satan. Druga tercja przebiegła bezbramkowo. W trzeciej, gospodarze Mistrzostw podwyższyli jeszcze dwa razy wynik za sprawą ataku Mariana Hossa, a dziesięć minut później Richarda Zednika.

Strzały: 43:18.

Słowacja: Halak - Baranka, Gaborik, Demitra, Jurcina, Marian Hossa - Ruzicka, Stumpel, Satan, Podhradsky, Strbak - Majesky, Zednik, Handzus, Granak, Marcel Hossa - Sersen, Cibak, Surovy, Radivojevic.

Dania: Galbraith - Nielsen, Lassen, Green, Starkov, Hardt - K.Jensen , Staal, Madsen, J.B.Jensen, J.Jensen - Mads Bodker, Jakobsen, Christensen, Hersby, Mikkel Bodker - Storm, Degn, Dresler, Eskesen, Poulsen.

Kary: Słowacja - 16 minut, Dania - 10 minut.

Sędziowali: Konstantin Olenin (Rosja), Thomas Sterns (USA) - Paul Carnathan (USA), Manueal Hollenstein (Austria).